• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3087-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

حمیدرضا سهیلی:

بخشی از تاریخ دفاع مقدس، مرهون زحمات شهید آوینی است

حمیدرضا سهیلی گفت: بخشی از تاریخ دفاع مقدس ما مرهون زحمات شهید مرتضی آوینی است. 

این هنرمند پیشکسوت تئاتر در گفت‌و‌گو با ایسنا-منطقه خراسان، عنوان کرد: از نظر بنده شهید آوینی هنرمندی بود که در زمانی خاص و با موقعیتی ویژه توانست برای خود نام و آوازه ای مهیا کند و با شهادت خود در راهی که پیش‌ رو گرفته بود به هدفی والا رسید.

وی افزود: آوینی را اگر از نگاه یک مستندساز با همه ویژگیهای فیلمسازی مستند بخواهیم مورد بررسی قرار دهیم شاید بتوان او را فیلمسازی متوسط اما آگاه قلمداد کرد. 

این هنرمند پیشکسوت تئاتر اظهار کرد: شهید مرتضی آوینی با استفاده از فیلمهای موجود روایت فتح و به یاری همکارانش در این مجموعه، با نوشتن نریشن‌های زیبا و صدایی که به فیلم گرما می‌بخشید توانست آثاری را مهیا کند که به مدد نیاز زمانه و صدا و سیما در میان مردم نشر یافت و برای وی شهرتی آورد.

 سهیلی خاطرنشان کرد: بنده علاوه بر ایمان آوینی به آنچه می‌ساخت و آنچه می‌گفت، زمان ساخت و نیاز جامعه را به این نوع فیلمها از موفقیت شهید آوینی می دانم.

وی ادامه داد: شهید آوینی علاوه بر خلق آثار ماندگار و دیدنی در حوزه دفاع مقدس با نگارش کتاب و نقد فیلم توانست ایدئولوژی خاص خود را مطرح و نوع دیدگاه خودش را به سینما بیان دارد.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر گفت: بی‌شک آثار شهید آوینی تأثیر بسزایی بر جامعه و مردم و همچنین سینما و تلویزیون زمان خود داشته است و آثارش بخاطر اعتقاد و صداقتی که در بیان دیدگاه داشت، هنوز هم تاثیرگذار و دیدنی است.

سهیلی بیان کرد: چنانچه آوینی و گروهش دست به این ابتکار اعتقادی و هنری نمی‌زدند، بلاشک بخشی از تاریخ دفاع مقدس ما مجهول باقی می ماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: