• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-4891-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان

چهار اقامتگاه بوم‌گردی در فروردین‌ماه به بهره‌برداری رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از بهره‌برداری از چهار اقامتگاه بوم‌گردی جدید در خراسان رضوی همزمان با فروردین‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل مکرمی‌فر امروز 20 فروردین ماه در نشست گزارش عملکرد ستاد خدمات سفر که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امسال برای اولین بار «پنجره واحد» برای ارایه تمام فعالیت‌ها و خدمات نوروزی به عنوان یک اصل تعریف شد تا از طریق یک پنجره، تمام خدمات نوروزی ارایه شود.

وی یادآور شد: افتتاحیه جشن نوروزگاه در آرامگاه فردوسی برگزار شد و در ادامه جشن نوروزگاه بین‌المللی در مرز ایران و افغانستان برپا شد. همچنین امسال اتوبوس‌های گردشگری برای اولین بار توسط شهرداری مشهد تحت عنوان هفت خوان برپا شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: از جمله اقداماتی که برای اولین بار انجام گرفت افتتاح فروشگاه صنایع دستی در خانه ملک و برگزاری رالی خانوادگی از فردوسی تا خیام بود.

مکرمی‌فر با اشاره به اینکه واحدهای اقامتی بوم‌گردی در ایام نوروز به صورت 100 درصد اشغال شدند، گفت: چهار اقامتگاه بوم‌گردی در فروردین‌ماه به بهره‌برداری رسید و میزان این اقامتگاه‌ها در تابستان نیز افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: امسال 6 میلیون مسافر در اقامتگاه‌های رسمی اقامت یافتند که بیشتر این مسافران در خانه‌مسافرها اسکان کردند. در بخش خدمات شهری نیز اقدامات تحسین‌برانگیزی در حوزه نقاشی دیواری و نمایش خیابانی انجام گرفت. اپرای عروسکی رستم و سهراب و اجرای خیابان غذا از جمله اقدامات انجام گرفته بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآور شد: در حوزه تنظیم بازار نیز اقداماتی در حوزه کنترل قیمت اقلام اساسی انجام گرفت تا گران فروشی صورت نگیرد.

انتهای پیامانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: