• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-5386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فردوسی مشهد مطرح کرد:

ارتقای کیفیت تولید ملی در گرو«پیوند دانشگاه و صنعت»و«مهارت‌افزایی دانشجویان»

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به شعار سال 97، گفت: وظیفه دانشگاه برای ارتقاء کیفیت کالای ایرانی و کمک به رقابت‌پذیری آن در بازار، تقویت ارتباط با صنعت و توجه به مهارت‌افزایی دانشجویان است.

دکتر محمدکافی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به شعار سال97؛ حمایت از کالای داخلی، اظهار کرد: این شعار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و کار و تلاش مضاعف به‌منظور ایجاد زندگی بهتر برای ملت ایران است که هر سال مقام معظم رهبری سعی می‌کنند وجهه‌ای از این واقعیت را از این مسیر پررنگ‌تر و نظر مسئولان و مردم را به آن جلب نمایند و همانطور که ایشان اشاره کردند امسال، مردم و دولت باید به صورت هماهنگ و همگرا با یکدیگر برای تحقق شعار سال عمل کنند.

وی عنوان کرد: شعار حمایت از کالای ایرانی، باعث می‌شود که کالای تولیدی و خدمات ارائه شده توسط شرکت دانش بنیان توسعه پیدا کند.

اولویت دولت استفاده از تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان باشد

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر این که اولویت دولت باید استفاده از فرآورده‌ها و تولیدات شرکت‌های دانش بنیان باشد، اضافه کرد: ما امسال این موضوع را به صورت رسمی و غیر رسمی در اولویت دانشگاه قرار می‌دهیم.

کافی با اشاره تلاش دانشگاه فردوسی در راستای تحقق شعار حمایت از کالای داخلی،  ادامه داد: اولین اولویت ما در دانشگاه این است که تا حدامکان از کالای ایرانی استفاده کنیم و تمام خریدها و مصارف دانشگاه مبتنی بر تولیدات ایرانی باشد، ولی وظیفه دانشگاه تنها به این امر خلاصه نمی‌شود.

رییس دانشگاه فردوسی افزود: اول کیفیت مطلوب کالا است که باعث می‌شود کالای ایرانی تقاضای بیشتری داشته باشد و دوم قیمت مناسب کالا و یا قیمت رقابتی که بتواند در مقایسه با فرآورده‌های و کالاهای خارجی از اولویت برخوردار باشد، در این زمینه وظیفه دانشگاه است که با بخش تولید و صنعت ارتباط تنگاتنگی برقرار کند و بتواند مشاوره‌های لازم را به تولیدکنندگان بدهد.

کافی با تاکید براینکه از سال گذشته برنامه‌ریزی کردیم که در دانشگاه مرکز نوآوری و شکوفایی ایجاد شود تا صنایع بخش تحقیق و توسعه خود را در دانشگاه مستقر کنند، بیان کرد:  برای صنایعی که اکنون چنین وضعی را ندارند، دانشگاه فردوسی این آمادگی را دارد که فضا و تجهیزات لازم را در اختیار آن صنعت قرار دهد تا در ارتقای کیفی محصولاتشان تلاش کنند.

وی در خصوص افزایش مهارت‌افزایی دانشجویان و  دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی، اضافه کرد: ما در این راستا تلاش می‌کنیم که دانش‌آموختگان ماهر و کارشناسان توانمندی را به جامعه تحویل دهیم، بنابراین درنظر داریم اولویت‌های بیشتری را به مهارت افزایی دانشجویان اختصاص دهیم.


رییس دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: به منظور حمایت از کالای ایرانی، از شرکت‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیانی که توسط دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی تشکیل شود، حمایت ویژه می‌شود.

کافی تصریح کرد: در سال گذشته صندوق پژوهش و فناوری خراسان که یک شعبه آن در دانشگاه فردوسی است، به خوبی تقویت شده و افزایش سرمایه داشته است و ما تلاش می‌کنیم که این صندوق بتواند حمایت مناسبی را از کارآفرینان و شرکت‌های دانش بنیان و فناور انجام دهد تا در جهت تحقق دانشگاه کارآفرین موفق باشیم‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: