• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-4688-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

آغاز رکاب‌زنی خانواده مشهدی به دور ایران

خانواده مشهدی از فردا صبح به مدت یک سال، سفر خود به دور ایران را با دوچرخه آغاز خواهندکرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دوچرخه‌سوار مشهدی قصد دارد به همراه خانواده خود، دورتادور ایران را به مدت یک سال رکاب بزند. احسان منصوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه بزرگترین هدف ما به چالش کشیدن زندگی روزمرگی و ماشینی است، بیان کرد: به دنبال آن هستیم که استفاده از منابع در زندگی شهری را به حداقل برسانیم. می‌خواهیم راه‌های جدید تعامل انسان‌ها با یکدیگر و تجربه سبک جدید زندگی ساده و پایدار را بیازماییم. همچنین به دنبال حفاظت از آب، خاک و هوای پاک برای نسل‌های آینده و فرصت‌ کشف زندگی برای کودک در طبیعت هستیم.

وی ادامه داد: شعار ما «چرخ زندگی به هر شکلی می‌تواند بچرخد» است، آنچه در زندگی افراد تغییر ایجاد می‌کند، این است که ما این چرخ را در چه مسیری قرار داده‌ایم.

دوچرخه‌سوار مشهدی با اشاره به اینکه سفیران کمپین دوچرخه هستیم، عنوان کرد: هدف ما، ترویج استفاده از دوچرخه در زندگی روزمره است، به طوری که بر استفاده هر روزه از دوچرخه تاکید می‌کنیم. تا کنون در مشهد بیش از 150 برنامه در این خصوص اجرا شده‌است.

منصوریان با اشاره به مسیر حرکت یک ساله‌شان، افزود: در این سفر ما با توجه به فصل‌های پیش‌رو چهار مسیر بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را در نظر گرفته‌ایم. برای شروع مسیر بهاره از مشهد به نیشابور، اسفراین، بجنورد، آشخانه، کلاله و خط نوار ساحلی شمال کشور تا گردنه حیران یا اسالم به خلخال می‌رویم، البته ممکن است بر اساس اتفاقات و حوادثی که رخ می‌دهد، برخی از مقصدها تغییر کند. حدودا این سفر به مدت یک سال به طول خواهدانجامید.

منصوریان با اشاره اینکه مهم‌ترین چالش این سفر، ایجاد شرایط ایمن برای فرزندش است، خاطر نشان کرد: مهم‌ترین چالش پیش‌روی ما ایجاد شرایط امن در سفر برای فرزندمان ارسلان است. امیدواریم بتوانیم شرایط را به شکلی رقم بزنیم که وی بتواند تعامل خوبی با محیط اطرافش داشته‌باشد.

دوچرخه‌سوار مشهدی در خصوص اسپانسرینگ و حمایت‌های مالی از وی و خانواده‌اش در طول سفر عنوان کرد: تاکنون لوازم محدودی شامل ابزار کمپینگ در اختیار ما قرار گرفته‌است. در مرحله بعد اگر نیازی بود، تمایل داریم به جای اسپانسرینگ دولتی، نیازها و احتیاجات ما توسط مردم رفع شود، زیرا معتقدیم پیام اصلی سفرمان تعامل انسان‌ها با محیط اطرف است. اگر این قبیل سفرها درگیر برندینگ شوند، پیام اصلی برای مردم قابل درک نخواهد بود.

منصوریان ادامه داد: اگر قرار باشد همه چیز بر وفق مراد باشد از لذت‌های سفر کاسته می‌شود. همین حوادث و اتفاقات بعضا عجیب است که سفر را جذاب خواهدکرد.

وی افزود: سفر ما در روز 22 فروردین ماه ساعت 8:30 دقیقه پس از مراسم بدرقه آغاز خواهدشد، همچنین مردم می‌توانند با دنبال کردن صفحه ما در اینستاگرام از اتفاقات هر روزه سفر و چالش‌هایی که هر روزه با آن روبه‌رو هستیم مطلع شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: