• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3887-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
برگزاری هفته‌های فرهنگی به توسعه صنعت گردشگری می‌انجامد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هفته های فرهنگی شهرستانها برنامه مطلوبی برای معرفی ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی، طبیعی و تاریخی هر شهرستان خواهد بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید سعید سرابی در جلسه هفته های فرهنگی شهرستان‌های خراسان رضوی افزود: برگزاری هفته‌های فرهنگی هنری شهرستان‌ها به توسعه صنعت گردشگری و بوم گردی خواهد انجامید.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که امروز جامعه را فراگرفته است آسیبهای اجتماعی است که تلاش داریم با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در جهت کاهش قدم برداریم.

سید کمال حسینی ادامه داد: هدف از برگزاری هفته فرهنگی شهرستان‌ها در شاندیز، معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی، طبیعی و تاریخی هر شهرستان و نیز ایجاد احساس هویت است.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی ،اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی، اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی کمیته هایی را در ادارات خود تشکیل دهند و برنامه های خود را دراین ایام آماده و در جلسه آینده ارائه گزارش نمایند.

وی با بیان اینکه پدیده شاندیز و فرمانداری بینالود آمادگی میزبانی خود را برای برگزاری هفته های فرهنگی و هنری اعلام کرده اند گفت: ضروری است دوکمیته "کارشناسی"و "اجرایی" تشکیل شودتا مصوبات به درستی اجرا شود.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: شهرداری مشهد و شاندیز درشهر تبلیغات شهری را دنبال کند و بخش اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی توسط اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی مدیریت و اجرا شود.

حسینی ادامه داد: برنامه ریزی جهت بازدید تورهای گردشگری توسط اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری انجام شود .

وی با بیان اینکه در صورت موافقت جلسه سیاستگذاری هفته های فرهنگی شهرستان ها که با مدیریت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار می شود،افتتاحیه هفته های فرهنگی با میزبانی شهرستان بینالود در اردیبهشت ماه در شاندیز برگزار شود.

در ادامه حسین زارع صفت رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با تاکید برآنکه پدیده اعلام آمادگی خود را برای برگزاری هفته های فرهنگی دارد گفت: باید در برگزاری این رویداد فرهنگی در شهرستان ها،از ظرفیت همه ی شهرستان بهره گرفت.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه های نوروز در این مکان تجربه موفقی بوده است که می توان از این تجربیات در برنامه های هفته های فرهنگی شهرستان بهره جست.

وی در پایان افزود: ضروری است این هفته های فرهنگی به صورت مستمر و برنامه ریزی میان مدت در استان و همچنین درپایتخت برگزار شود تا بتوانیم این ظرفیت عظیم شهرستانی را به جامعه مخاطب معرفی کنیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: