• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-5391-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

فرماندار مشهد:

همکاری دولت با هتل‌ها برای پرداخت بدهی‌‌ آن‌ها

 فرماندار مشهد گفت: به دستگاه های اجرایی دستور دادیم که اگر هتل‌ها در بخش‌هایی مانند آب، برق و گاز بدهی دارند، با آن ها نهایت همکاری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرحیم نوروزیان امروز در حاشیه بازدید از منطقه ثامن شهرداری مشهد اظهار داشت: گرچه مشهد یک شهر زائرپذیر با محوریت بارگاه منور رضوی است و نباید این محوریت را فراموش کرد اما ضروری است زائر و مجاور این شهر بتواند از جاذبه های تفریحی و گردشگری مشهد نیز بهره‌مند شوند. 

وی ادامه داد: در شهر مشهد مقدس به مجموعه هایی که بتواند این نیازها را برآورده سازد، احتیاج داریم چراکه این ظرفیت در این شهر وجود دارد.

وی بیان کرد: سیاست کلی دولت نیز حمایت از صنعت گردشگری است و آمارها در این زمینه حاکی از آن است که پس از آغاز کار دولت تدبیر و امید، کشور در حوزه جذب توریست و گردشگر توفیقات بسیار خوبی داشته است.

نوروزیان با بیان اینکه در حال حاضر صنعت هتلداری در مشهد یکی از بخش‌هایی است که در طی سال گذشته تلاش زیادی جهت حمایت از آن صورت گرفت، گفت: خوشبختانه امسال با اقدامات صورت گرفته، هتل های مشهد هیچگونه افزایش نرخی نداشته و بعضا تخفیف نیز برای مشتریان قایل شدند. فرمانداری مشهد نیز به دستگاه های اجرایی دستور داد که اگر هتل ها در زمینه هایی مانند آب، برق و گاز بدهی دارند، با آن ها نهایت همکاری صورت گیرد.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: این مساله منجر به تکمیل ظرفیت بسیاری از هتل های مشهد برای نخستین مرتبه طی سال های گذشته شد. در واقع میزان تکمیل ظرفیت هتل های مشهد به طور میانگین و براساس برآوردها 15 درصد افزایش را نشان می دهد که البته با وضعیت عالی هنوز فاصله دارد.

وی تاکید کرد: باید در جهت حذف مدارس، مساجد و حسینیه ها از دایره اسکان زائران حرکت کرد چراکه در شان ملت ما نیست که در مسجد و حسینیه اسکان پیدا کنند. اگر دستگاه هایی که خدمات اسکان ارایه می دهند، همین هزینه را با هتل ها قرارداد منعقد کنند، علاوه بر کمک به صنعت گردشگری، زائر نیز با احترام و تکریم بیشتری می تواند در مشهد استقرار یابد.

نوروزیان با اشاره به بازدید خود از منطقه ثامن شهرداری مشهد عنوان کرد: به لحاظ اهمیت این منطقه و در راستای حمایت از شهرداری، فرمانداری مشهد آمادگی همکاری و هر کمکی را به شهرداری مشهد دارد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: