• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4087-5
  • خبرنگار : 15287
  • منبع خبر : ----

جشنواره عکس «آبرنگ»؛ تقدیر از پیشکسوتان و ترویج اصالت فرهنگ ایرانی

مسئول واحد هنرمندان جشنواره «آبرنگ» گفت: جشنواره عکس «آبرنگ» با هدف ترویج اصالت فرهنگ ایرانی، کشف استعداد‌ها و تقدیر از پیشکسوتان این رشته برگزار خواهد‌ شد.

فرشید دل‌آرامی درگفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: دهمین دوره جشنواره عکس «آبرنگ»، با موضوع و هدف ترویج اصالت فرهنگ ایرانی و با زیرشاخه های متنوع برگزار خواهد شد و درپایان این جشنواره مراسمی برای بزرگ‌داشت برخی پیش‌کسوتان این عرصه از جمله زنده یاد «احمد خادم الحسینی» برگزار‌خواهد‌شد.

وی بیان کرد: رویکرد کلی جشنواره، زنده نگاه داشتن اصالت فرهنگ ایرانی و گسترش و پیشرفت هنر در کشور است.

مسئول واحد هنرمندان جشنواره «آبرنگ» اظهار کرد: در مراسم اختتامیه، از استاد «احمد خادم الحسینی» پیشکسوت فقید این رشته و برخی دیگر از پیشکسوتان این عرصه تقدیر خواهد شد که این نکته را می‌توان وجه تمایز این جشنواره با دیگر جشنواره‌ها دانست.

فرشید دل‌آرامی در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره خاطر نشان‌کرد: به منظور کشف استعداد و خلاقیت‌ها، شرکت هنرجویان آماتور در این جشنواره آزاد است.

 وی افزود: هر هنرمند می‌تواند پنج اثر را به سایت آبرنگ به نشانی  www.abrang.org ارسال کند که علاوه بر تلفیق عکس، پردازش و ویرایش عکس مجاز خواهد بود.

مسئول واحد هنرمندان «آبرنگ» ادامه داد: عکس‌ها باید رنگی یا مونوکروم باشند و شرکت‌کنندگان  می‌توانند از دوربین حرفه‌ای، خانگی یا دوربین گوشی استفاده‌کنند، فایل‌های ارسالی باید در فرمتjpg   باشند و حجم آن‌ها نباید کمتر از دو مگابایت باشد، همچنین dpi عکس‌ها نباید تغییر نماید و همان رزولوشن اصلی باشد.

فرشید دل‌آرامی با اشاره به اینکه امسال بخش مردمی نیز به بخش‌های جشنواره اضافه شده‌است، اظهار کرد: پس از انتخاب سه عکس برتر توسط هیات داوران، پنجاه عکس به بخش نظرسنجی مردمی راه می‌یابند که مردم می‌توانند از طریق رای دهی در صفحه اینستاگرام بهترین اثر را انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: هرچند بین دوره هشتم و نهم جشنواره وقفه‌ای اتفاق‌افتاد اما در جهت برگزاری دوره‌های بعدی جشنواره برنامه‌‌ریزی‌هایی داشته‌ایم و امیدواریم جشنواره با قدرت به کار خود ادامه‌دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: