• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4187-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

کارگردان نمایش:
«منطقه آرام» یک تئاتر ضد جنگ است

کارگردان تئاتر «منطقه آرام» گفت: «منطقه آرام» تئاتری با مضامین ضد جنگ است. 

قاسم حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص موضوع تئاتر خود اظهار کرد: شرایط امروزی جامعه و قشر جوان ما را به سمتی می‌برند که نیاز است تا یک سری از مسایل شفاف‌سازی شوند، مسایلی که نه به سیاست و اقتصاد ربطی دارد و نه به شرایط جوی اجتماعی حال حاضر جامعه بلکه فقط به حال خود انسان بستگی دارد.

وی ادامه داد: این مسأله که چرا می‌جنگیم؟ آیا جنگ خوب است یا بد؟ کنش‌ها و واکنش‌هایی که در زمان جنگ برای انسان اتفاق می‌افتد چه چیز‌هایی هستند؟ و چه اتفاقی می‌افتد که که یک سری انسان برای آب و خاک خود به جنگ می‌روند؟

وی تصریح کرد: این نمایش در جشنواره‌ پدافند کل کشور مقام اول  را از آن خود کرد و جایزه‌‌های مختلفی از جمله بهترین بازیگری مرد، کارگردانی، طراحی صحنه و موسیقی را به‌دست آورد، خود نمایش هم به عنوان کار اول به جشنواره‌ آجا معرفی شد.

این هنرمند گفت: نمایش منطقه‌ آرام نماینده‌ی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند شمال شرق در سه جشنواره‌ بین‌المللی و کشوری است، این جشنواره‌ها عبارتند از جشنواره‌ آجا که قرار است در خردادماه برگزار شود؛ جشنواره‌ بین‌المللی مقاومت  که نمایش ما برای  آن برگزیده شده است و جشنواره‌ی فتح خرمشهر که مانند جشنواره‌ آجا در خردادماه برگزار خواهد شد.

قاسم حقیقی اظهار کرد: بازیگران این نمایش عبارتند از مهیار قاضی، بنده و احسان عبدللهی؛ در این کار سعی شده است از افرادی استفاده شود که در حال خدمت سربازی هستند چرا که من احساس کردم می‌توانیم از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری که اکنون درحال خدمت و سرباز هستند، استفاده کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل مشکلات فنی به وجود آمده اجرا از 20 فروردین به 22 فروردین ماه موکول شد که به دلیل هم‌زمانی آن با شهادت امام موسی کاظم(ع) اجرا مجددا لغو و اولین روز اجرا پنجشنبه 23 فروردین ماه خواهد بود و این نمایش تا 29 فروردین ماه به مدت شش شب در سالن اشراق حوزه‌ هنری واقع در حدفاصل هاشمیه‌ 20و 22 در ساعت 19:30 به روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: