• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4784-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

مدیر امور منابع آب مشهد خبر داد

توقیف دستگاه حفاری چاه غیرمجاز در غرب مشهد

مدیر امور منابع آب مشهد گفت: در محدوده غرب مشهد یک دستگاه حفاری غیرمجاز توسط واحد اجرائیات و گشت و بازرسی منابع آب این شرکت توقیف شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی اکبر علیپور با بیان اینکه این  اقدامات در راستای حفاظت و صیانت از آب ‎های زیرزمینی است، بیان کرد: با پیگیری ها و تلاش ‎های مستمر واحد اجرائیات و گشت و بازرسی، از ابتدای سال 97 تاکنون 4 دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف شده است.

وی با اشاره به اینکه برداشت های بی رویه و کمبود بارندگی در چند سال اخیر منجر به افت زیاد سطح آب زیرزمینی به ویژه در غرب مشهد شده، عنوان کرد: این مساله موجب کاهش آبدهی چاه‌ها شده است؛ لذا با وجود قانون جهت تغییر محل و کف شکنی به دلیل جلوگیری از کاهش دبی پروانه آتی بهره ‌برداری، برخی کشاورزان اقدام به استفاده از دستگاه های غیرمجاز می نمایند.

مدیر امور منابع آب مشهد افزود: همچنین علاوه بر چاه های مجاز، برخی افراد سودجو و باغ ویلاها نیز اقدام به حفر چاه غیرمجاز توسط این دستگاه‌ها کرده که در سال 96 تعداد 58 دستگاه توقیف و 630 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده دشت مشهد پر و مسلوب المنفعه گردید.

علیپور با بیان اینکه حمایت بیشتر نیروهای انتظامی، قضایی، فرمانداران و تامین منابع مالی را از الزامات کار در حوزه حفاظت و صیانت از آب‌های زیرزمینی است، تاکید کرد: این امر بایستی به گفتمان غالب در استان و کشور تبدیل گردد و برای آن تصمیمات خاص اخذ شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: