• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4287-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی:
فضاآرایی شهری نوروز 97 بسیار دلپذیر بود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: فضاآرایی و المان‌های موجود در نوروز 97، فضای شهر را دلپذیر کرده بود.

افشین تحفه‌گر در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص تاثیر فضاآرایی در محیط شهری، اظهار کرد: به نظر من مدیران شهری در استقبال از بهار 97 بسیار خوب عمل کردند یکی از عناصری که می‌تواند در نشاط و شادابی شهروندان تاثیرگذار باشد موضوع زیباسازی و فضاآرایی شهری است.

وی ادامه داد: وقتی این زیباسازی متناسب با فرهنگ مردم در آن شهر صورت گیرد می‌تواند جایگاه ویژه و مناسب‌تری داشته باشد و ارتباط بهتری را با مخاطب برقرار سازد و علاوه بر این موارد ثاثیرات مثبتی را برای شهروندان بگذارد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در زیباسازی و المان‌های شهری چند عامل می‌تواند نقش تعیین کننده داشته باشد که این عوامل شامل سبزینه، رنگ، خلاقیت و.. می‌شود موضوع سبزی و سبزینگی طراوت و شادابی را به همراه خود به شهر تزریق می‌کند.

تحفه‌گر خاطرنشان کرد: همچنین در نظر گرفتن رنگ در فضاآرایی و المان‌های نوروزی باعث تنوع و جذابیت نمادهای شهری می‌شود و این امر خود به تنهایی بر سالم‌سازی روانی شهروندان کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه موضوع المان‌های شهری اگر متناسب با فرهنگ و بوم منطقه رخ دهد می‌تواند ارتباط موثری با مخاطب برقرار کند، تصریح کرد: تلاشی که مدیریت شهری در بخش المان‌های نوروزی انجام داده کار ارزشمندی بوده و علاوه بر این موارد تمام انرژی خود را صرف آن کرد که در اجرای برنامه‌های خود از افراد کاردان و متخصص استفاده کند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: من در شواهدی که در میادین و بلوارها از نزدیک دیدم فضا بسیار زیبا، پرحجم و دارای تنوع بود و باید گفت فضای شهری در ایام نوروز 97 بسیار دلپذیر شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: