• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4487-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی مشهد:

اولویت ما اجرایی شدن تئوری‌های ارائه شده در همایش‌ها است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی مشهد گفت: همایش‌ها نباید به صورت علمی و تئوریک صرف باقی بمانند زیرا نیازمند اجرایی شدن نتایج آن‌ها هستیم.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، دکتر تقی ابراهیمی سالاری در نشست خبری تشریح برنامه‌های دومین همایش ملی «نقش خراسان در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی» و اولین همایش ملی « مدیریت و کسب و کار الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی» در محل موسسه آموزش عالی فردوس، عنوان کرد: هر دوی این همایش‌ها نگاه هویت بخشی به خراسان رضوی دارد، مسئله‌ای که می‌تواند تعلق خاطر خراسانی‌ها به مشهد را افزایش دهد.

وی افزود: در دانشگاه‌ها همایش‌های زیادی برگزار و مقالات زیادی نوشته می‌شود اما مساله مهم فراموش نشدن این مقالات و استفاده از آن‌ها است تا بتوان در عمل این هویت‌بخشی را از طریق شناساندن هنر و معماری اسلامی و ایرانی به مردم خراسان و نهادهای ذی‌ربط محقق کند برای اینکه توجه مردم به هویت خود برگردد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی مشهد بیان کرد: در همایش‌هایی از جمله «نقش خراسان در شکوفایی هنر و معماری ایرانی اسلامی» جایگاه کسانی که در حوزه علوم اجتماع و حوزه فرهنگ کار می‌کنند نباید نادیده گرفته شوند.

تقی ابراهیمی سالاری اظهار کرد: «جشنواره ملی سوغات رضوی» با شعار امسال که حمایت از تولید ملی است می‌تواند همیاری و همخوانی مناسبی داشته باشد و امیدوارم از این فرصت به خوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: ما باید بتوانیم از این مقالات و نوشته ها پیشنهادات جدی به کمیسیون های شورای شهر دهیم تا از دل این کمیسیون‌ها مفاد قانونی بیرون بیاید و  برای پایدار و مستمر کردن این اندیشه‌ها باید شهرداری و شورای شهر را مکلف به یک سری از فعالیت‌ها کنیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی مشهد گفت: باید سیاست‌گذاری‌ کنیم تا مردم کشورهای که برای رفت و آمد به آن نیاز به ویزا نداریم بتوانند وارد مشهد شده و با این شهر بیشتر آشنا شوند.

ابراهیمی سالاری عنوان کرد: باید بتوان خارج از تکلفات قانونی و بیمه سوغات مشهد را به عنوان منبعی برای ایجاد یک آورده و شغل پایدار در نظر گرفت.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه عرضه کننده‌ها و تولیدکننده‌های سوغات در مشهد نباید نادیده گرفته شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری منطقه چهار در حوزه  سنگ‌های قیمتی کار می‌کند و سوغات خراسان را تولید و عرضه می‌کند که بسیار مهم و ارزشمند است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: