• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-10714-5
  • خبرنگار : 15279
  • منبع خبر : ----

معاون دادستان مشهد تأکید کرد:

لزوم زیباسازی مشهد با نمادهای ایرانی و اسلامی

معاون اجتماعی دادستان مشهد بر لزوم زیباسازی شهر با نمادهای ایرانی و اسلامی تأکید کرد.

محمد بخشی‌مجبی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره  به بررسی معضلات اصلی مشهد در جلسه‌ای ما بین معاونت خدمات شهری و محیط زست شهرداری و معاونت اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادسرای مشهد، اظهار کرد: از مهم‌ترین مباحث این نشست می‌توان به موضوع کارگران ساختمانی و نظارت بر آن‌ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مشهد شاهد قشر وسیعی از کارگران هستیم و آن‌ها نیاز به حمایت‌های مختلف در زمینه‌های اجتماعی و بهداشتی دارند و این کارگران ممکن است با حقوق خود نیز آشنا نباشند و برای خود و شهروندان مشکلاتی را ایجاد کنند. بر این اساس بنا شده است در خصوص سامان‌دهی کارگران ساختمانی، با توجه به حمایت‌های دادستانی اقداماتی به صورت پی‌گیرانه انجام شود.

بخشی‌محبی تصریح کرد: هم‌چنین متکدیان و معتادان نیز جزو شهروندان هستند و باید مورد حمایت قرار بگیرند. بر این اساس بنا شده است در سال جاری حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری به صورت جدی نسبت به این موضوع اقدام کند.

وی با بیان اینکه «تابلوهای تبلیغاتی نیاز به سامان‌دهی دارند»، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر نیز مانند سال‌های پیش اقداماتی در این خصوص انجام خواهد داد.
معاون اجتماعی دادستان شهد با اشاره به موضوع ارائه خدمات بهتر به شهروندان در خصوص ایمنی ساختمان‌های تجاری و مسکونی، افزود: با توجه به این‌که در دو سال اخیر دو نوبت آتش‌سوزی در مجتمع‌های بزرگ مشهد رخ داده است، ما در تلاش هستیم که با تذکرات لازم و نظارت‌هایی که صورت می‌گیرد، مجتمع‌ها را نسبت به حریق ایمن سازیم.

وی هم‌چنین در خصوص ارتقای آگاهی‌های عمومی در خصوص زباله و مدیریت پسماند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بنا شده است مشهد به عنوان یکی از شهرهای بدون زباله در کشور مطرح شود، باید شهرداری در این زمینه اطلاع‌رسانی مناسب را انجام دهد.

بخشی‌مجبی با اشاره به لزوم ارائه خدمات مناسب‌تر به شهروندان در سازمان فردوس‌ها، اضافه کرد: تعدادی از شهروندان از نوع خدمات به ویژه در مورد حضور پزشک، گلایه داشتند. بنا شده است این موضوع توسط شهرداری پیگیری شود تا شهروندان بتوانند به راحتی امور خود را در سازمان فردوس‌ها انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه «زیباسازی شهر با نمادهای ایرانی و اسلامی مورد خواست دادستانی است»، ادامه داد: شهرداری این درخواست را پذیرفت و در دستور کارخود قرار خواهد داد. هم‌چنین گسترش فضای سبز منطبق با شرایط آبی و بومی منطقه در کمربند سبز شمال و جنوب مشهد نیز از جمله مواردی است که شهرداری در خصوص آن اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

معاون دادستان مشهد با اشاره به آلودگی هوای مشهد، تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته بین دادستانی، شهرداری و اداره کل محیط زیست استان توانستم آلاینده‌های هوا را کنترل کنیم و پیشرفت خوبی در این زمینه داشته باشیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: