• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5484-5
  • خبرنگار : 15286
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

لازمه تحقق شعار سال افزایش مهارت در تولید کالای ایرانی است

استاندار خراسان رضوی گفت: لازمه تحقق شعار سال افزایش مهارت در تولید و کیفیت کالای ایرانی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز در نخستین همایش مهارت آموختگان کارآفرین که در محل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مهارت‌های پیشرفته ارم مشهد برگزار شد، با اشاره به اوضاع اشتغال استان در سال گذشته بیان کرد: سال گذشته در 12 فروردین یک قرارداد سه‌جانبه میان وزارت کار، وزارت ارتباطات و استانداری در 19 تفاهمنامه منعقد شده است.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی در سال گذشته جهش خوبی در زمینه ایجاد اشتغال داشته است، گرچه هم‌چنان  استان بیش از 220 هزار بیکار دارد اما در سال گذشته حدود 120 هزار شغل ایجاد  شد، ادامه داد: نتیجه عملی آن اشتغال بیش از 20 هزار شغل در حوزه آی‌تی و آی سی تی  بوده و شهرک سجاد دو اردیبهشت‌ماه در مشهد افتتاح خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به بستر مناسب فناوری‌های نو برای اشتغال عنوان کرد: افتتاح این شهرک زمینه‌های مناسبی برای جوانان مشهد در حوزه فناوری‌های نو ایجاد می‌کند تا خلاقیت‌های نوینی که دارند به عرصه ظهور برسانند.

رشیدیان درخصوص به شعار سال خاطر نشان کرد: لازمه تحقق شعار سال افزایش مهارت در تولید و کیفیت کالای ایرانی است. اگر می‌خواهیم که کالای ایرانی چه در حوزه داخل و چه در بازارهای جهانی جایگاه مناسبی پیدا کند، بایستی کیفیت کالای ایرانی را ارتقا ببخشیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای رسالتی سنگین برعهده دارد، تصریح کرد: در سال‌های گذشته مدیران و کارمندان این سازمان به همراه بخش خصوصی فعال در حوزه آموزش مهارتی تلاش بسیار خوبی داشته‌اند تا نسل جوان و جویا کار به خوبی آموزش یابند.

وی افزود: تمام تلاش هم نبایستی معطوف به مهارت‌آموزی باشد، زیرا اگر مهارآموزی بدون توجه به نیاز‌‌های جامعه باشد نمی‌تواند در زمینه معضل بیکاری کمک حال باشد.

رشیدیان تاکید کرد: اگر مهارت‌های لازم و مشورت‌های متناسب با نیاز بازار به مهارت‌جویان داده شود و بتوانیم بستر لازم به همراه منابع مورد نیاز در اختیار این افراد قرار گیرد، می‌توان مانند سال گذشته آمار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال داشت.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به فعالیت خیران در حوزه آموزش مهارتی گفت: باید از خیران حوزه آموزش مهارتی بایستی تقدیر و تشکر کرد. دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات حوزه آموزش فنی و حرفه‌‌ای را حل کند و بخش خصوصی هم سهمی می‌تواند در حل این مشکلات داشته باشد.

وی اضافه کرد: روستاهای پاک به معنای روستاهایی که در آن‌ها علاوه بر آسیب‌های اجتماعی، بیکاری نیز مشاهده نمی‌شود. در روستاهایی که آموزش فنی و حرفه‌ای انجام پذیرفته این ظرفیت افزایش یافته و هم‌اکنون حدود 100 روستا پاک در استان موجود است.

رشیدیان با اشاره به میزان مشارکت برابر زنان و مردان استان در مهارت‌آموزی عنوان کرد:  نکته‌ی جالب دیگری که در زمینه آموزش مهارتی خراسان رضوی موجود است، مشارکت برابر زنان و مردان در مهارت‌آموزی است، این آمار نشان‌دهنده بانوان استان ظرفیت بسیار بالایی دارند که در گسترش تولید نقش ایفا کنند.

وی ادامه داد: بایستی بستر‌های بازار کار را برای حضور بیشتر بانوان در آن فراهم کنیم.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: