• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4787-5
  • خبرنگار : 15287
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

دبیر جشنواره بین‌المللی «جیگی جیگی»:
هدف ما شادی، نشاط و عمل به آموزه‌های دینی است

دبیر جشنواره بین‌المللی «جیگی جیگی» گفت: هدف این جشنواره، ایجاد شادی و نشاط و در واقع عمل به آموزه‌های دینی است.

محمد برومند در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان  در خصوص جشنواره هنر‌های نمایشی «جیگی جیگی» عنوان کرد: نخستین جشنواره بین‌المللی هنر‌‌های نمایشی «جیگی جیگی»، با هدف ترویج فرهنگ شادی و نشاط و تجلیل از برخی بزرگان این عرصه برگزار می‌شود.

وی افزود: اولین دوره این جشنواره با محوریت آموزه‌های اخلاقی امام رضا(ع) برگزار می‌شود تا با استفاده از نمادهای بومی و مذهبی در این جشنواره بتوانیم بار دیگر فرهنگ شادی و نشاط را در بین مردم زنده کنیم زیرا عامل بسیاری از بزه‌کاری‌ها ونابسامانی‌ها در جامعه امروز، فراموشی این فرهنگ است.

دبیر جشنواره بین‌المللی «جیگی جیگی» در خصوص شرکت‌کنندگان و چگونگی برگزاری این جشنواره اظهار کرد: هشت گروه نمایشی از مشهد، هشت گروه از سراسر ایران و هشت گروه از کشور‌های انگلستان، روسیه، آلمان، چک، شیلی، اسپانیا، ترکیه و ایران شرکت خواهند کرد که قرار است گروه‌های برتر این جشنواره  در دیگر کشورها اجرا داشته‌باشند. 

محمد برومند افزود: این جشنواره دوم تا دهم در مشهد و یک روز قبل از افتتاحیه در تئاتر سنگلج تهران با همکاری خانه تئاتر ایران و با حضور نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، سفرا، جمعی از هنرمندان و خبرنگاران برگزار‌خواهد‌شد.

وی با اشاره به اینکه جایزه اولین دوره مسابقه نمایش‌نامه‌نویسی  در بخش کودک به نام استاد «داوود کیانیان» و جایزه بخش نوجوان این جشنواره به نام استاد «حمید قلعه‌ای» خواهد بود، بیان کرد: در این جشنواره از «رضا عطاران» و «شهرام لاسمی» تقدیر خواهد شد.

دبیر جشنواره «جیگی جیگی» در خصوص انتخاب نام این جشنواره گفت: «جیگی جیگی» نام هنرمند دوره‌گردی است که در دهه‌های سی و چهل در مشهد به نوازندگی و اجرای نمایش در خیابان‌ها می‌پرداخت و پس از مرگ بر حسب یک اتفاق در حرم امام رضا(ع) به خاک سپرده‌ شد.

در ادامه این مراسم از احسان منصوریان، دوچرخه سوار مشهدی که قرار است دور ایران را با دوچرخه طی کند تقدیر شد. 

محمد برومند در این رابطه خاطر‌نشان‌کرد: این دوچرخه سوار سفیر پیام جشنواره که همان صلح و شادی است؛ به سراسر ایران خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: