• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-5991-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

محب‌خدایی:

امسال 132 میلیون بازدید از مراکز گردشگری انجام گرفت

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد که امسال در ایام نوروز 132 میلیون بازدید از مراکز گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور انجام گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد محب‌خدایی امروز 22 فروردین‌ماه در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران جشن ملی نوروزگاه که در موزه بزرگ خراسان برگزار شد، اظهار کرد: ستاد خدمات سفر، ستادی دایمی است و مسئولیت این ستاد بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار داده شده است.

وی درباره وظیفه این ستاد، ‌افزود: این ستاد بررسی و تدوین طرح‌های تسهیل‌گر امور گردشگری، مدیریت یکپارچه سفر و نظارت بر حسن انجام وظایف کمیته‌های ستاد خدمات سفر را بر عهده دارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: مشهد دارای سه و نیم میلیون جمعیت است و سالانه 30 میلیون مسافر به این شهر سفر می‌کند، با احتساب گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند باید گفت این شهر 6 میلیون ساکن دارد و باید برای این میزان شهروند برنامه‌ریزی کرد.

محب‌خدایی با اشاره به برنامه‎ریزی در حوزه حمایت از کالاهای ایرانی گفت: صنایع دستی باید در آینده نزدیک وارد مراکز تجاری و نیز بازارهای سنتی شوند و صرفا به برگزاری نمایشگاه‌های مقطعی بسنده نکنند، زیرا این بخش در حمایت از کالاهای ایرانی نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال با کاهش 50 درصدی شکایات مواجه شدیم، گفت: این میزان در کاهش هزینه‌ها نیز تاثیر زیادی داشت، ضمن اینکه باید به تخفیفات ویژه‌ای اشاره کرد که به مسافران در نوروز داده شد و این امر تاثیر روانی زیادی بر افزایش سفر در نوروز گذاشت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه امسال سفرهای داخلی در کشور 20 درصد رشد داشت، گفت: گردشگری، مسئولیت سنگینی را در حوزه اشتغال‌زایی بر عهده دارد و در سال 97 بخشی زیادی از این مسئولیت بر دوش گردشگری گذاشته شده است.

محب‌خدایی یادآور شد: در ایام فعلی که جزو ایام غیرپیک به شمار می‌رود، میزان اشغال برخی قطارهای مسافری 30 تا 40 درصد و ظرفیت اشغال مراکز اقامتی به طور متوسط 53 درصد است، لذا اگر سفر از رونق بیفتد بسیاری از مشاغل تعطیل می‌شوند بنابراین باید برای همه فصل‌ها، ‌جشنواره‌ها و رویدادهایی را تنظیم کنیم.

وی گفت: ما در کشور 14 میلیون دانش‌آموز داریم و دانش‌آموزان باید از برنامه چهار روز مرخصی در طول سال تحصیلی برای انجام سفر بهره گیرند و با استفاده از تعطیلات اینچنینی به رونق سفر کمک شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امسال 132 میلیون بازدید از مراکز گردشگری، تاریخی و فرهنگی انجام گرفت و براساس آمار 19 میلیون سفر تولید شده است و به طور متوسط هر گردشگر از 7 مرکز تاریخی بازدید کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: