• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

وزیر نیرو تشریح کرد

وزارت نیرو چه سهم و نقشی در تحقق شعار سال دارد؟

وزیر نیرو گفت: صنعت برق واضح‌ترین و بازرترین نقش را در راستای حمایت از شعار سال دارد به گونه‌ایی که هر تولید ما نیازمند محصول صنعت برق است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا اردکانیان امشب در مراسم بهره‌برداری از 10 پروژه شرکت برق منطقه‌ای در شرکت برق منطقه‌ای خراسان، اظهار کرد: برق خراسان جزو قدیمی‌ترین و با تجربه‌ترین واحدهای صنعت برق کشور بوده و از ذخیره بسیار ارزشمند مدیریتی برخوردار است و این صنعت در دهه‌های متوالی توفیق خدمت به مردم را داشته است.

وی ادامه داد: امید داریم با تلاش بیشتر و ارتباط با مصرف‌کنندگان صنعت برق و حتی کشاورزی بتواند سهم ارزنده‌ای در مدیریت مصرف برق داشته باشد.

وزیر نیرو تاکید کرد: نقش صنعت برق در تحقق سال حمایت از کالای ایرانی است. بسیار مهم بوده و پیرو سخنان مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی و در نظر گرفتن آن بسیار حائز اهمیت است.

اردکانیان در پاسخ به این سوال که وزارت نیرو چه سهم و نقشی در تحقق شعار سال دارد، عنوان کرد: صنعت برق واضح‌ترین و بازرترین نقش را در راستای حمایت از شعار سال دارد به گونه‌ایی که هر تولید ما نیازمند محصول صنعت برق است لذا تولید و ارائه برق پایدار بزرگترین تضمین استمرار تولید و عرضه کالاها و محصولات ایران است.

وی با بیان اینکه انرژی برق نقش تعیین‌کننده‌ای در تامین رفاه، آرامش و آسایش مردم دارد، تصریح کرد: اما به هر صورت در بخش مدیریت مصرف و تقاضا فاصله زیادی با وضعیت مطلوب داریم و در دهه‌های اخیر نیز با رشد مصرف مواجه بودیم اما متاسفانه در این زمینه کارهای درخوری انجام نگرفته است.

وزیر نیرو تصریح کرد: این موضوع عرصه جدید و خاصی از علم است در حالی که ارتباط تنگاتنگی بین شاخه‌های مختلف علوم وجود دارد ولی مدیریت مصرف و تقاضا عمدتا در ارتباط با شاخه های علوم اجتماعی بوده و ما بایستی در صنعت برق فضا را باز کنیم تا شرایط برای حضور کارشناسان و متخصصان علوم اجتماعی باز شود و ما را در این عرصه‌ها یاری دهند و جوابگو نیازهای متناسب با رشد جمعیت باشند.

اردکانیان اضافه کرد: ما می‌توانیم افق‌های بلندتری را برای صنعت برق کشور کسب کنیم. طبیعی است که چالش‌ همیشگی در حوزه مسائل مالی بوده و این امر نیازمند یک کار همه‌جانبه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: