• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

وزیر نیرو مطرح کرد

پساب مطمئن‌ترین منبع آب کشور

وزیر نیرو گفت: بیش از 20 میلیون هکتار اراضی دنیا با پساب آبیاری می‌شود. هرچند که در بعضی از نقاط کیفیت مناسبی نداشته اما باید توجه داشت پساب مطمئن ترین منبع آب کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا اردکانیان ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژهای آب و فاضلاب مشهد عنوان کرد: باید در کنار تدابیر مهم برای تامین آب، برق و منابع زیست محیطی به فکر تدابیری بوده که سال جاری را به عنوان سال به یاد ماندنی از جهت چنین تحولاتی در تاریخ کشور ثبت کنیم.

وی با بیان اینکه هرچند در منابع زیست محیطی و به ویژه آب سرمایه گذاری کنیم اما در خصوص الگوی مصرف نمره قابل قبولی کسب نکرده‌ایم، عنوان کرد: همچنین در رابطه با آب دستگاه‌های اجرایی آنگونه که باید وقت و توجه افکار عمومی را به سمت این موضوع جلب نکرده ایم، از این رو باید عقب ماندگی‌ها را با سرعت بیشتری جبران کنیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه امروزه در دنیا از لغت فاضلاب کمتر استفاده شده، بیان کرد: در طبقه بندی سازمان‌های بین المللی بخشی به عنوان فاضلاب نبوده و این فاضلاب را با رنگ‌های مختلف به عنوان یک منبع دیده می‌شود. از این جهت در کشورهای رو به رشد این منبع از مطمئن ‌و پایدار ترین منابع آبی محسوب می‌شود.

وی افزود: باید گفت که ما همیشه مشکل تامین آب داشته‌ایم به ویژه در سال‌های خشک‌تر این مشکل حاد‌تر بوده لذا با توجه به اولویتی که آب شرب دارد، از هر طریق و منبعی ما باید آب شرب مورد نیاز مردم را تامین کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در کشور ما حدود 7 میلیارد متر مکعب از مصرف آب شرب و بهداشتی است، بیان کرد: از طرفی 4.3 میلیارد متر مکعب پساب تولید می‌شود که این پساب مطمئن ترین آب به شمار می‌آید. بیش از 20 میلیون هکتار اراضی دنیا با پساب آبیاری می‌شود، عنوان کرد: البته در بعضی از نقاط شاهد آن هستیم که کیفیت آن رعایت نمی‌شود اما با توجه به اینکه پساب مطمئن ترین منبع آب کشور بوده لذا  فضای‌سبز، صنعت و خود کشاورزی می‌تواند از این منبع بهره‌مند شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: