• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6284-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد:

13 پروژه تصفیه آب در مشهد در دست اقدام است

شهردار مشهد با بیان اینکه برنامه ما برای تامین پساب در 4 سال آینده در تصفیه خانه سیدی دست یابی به ظرفیت تصفیه فاضلاب به میزان 150 لیتر بر ثانیه بوده، تاکید کرد: همچنین ظرفیت تصفیه خانه چهل بازه 50 لیتر بر ثانیه خواهد بود که امیدواریم امسال این دو پروژه به بهره برداری برسد. همچنین 13 پروژه دیگر تصفیه آب در دست اقدام است که در مجموع حدود 13 میلیون متر مکعب آب از این فرایند به دست می‌آید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم تقی‌زاده خامسی در مراسم افتتاح پروژهای آب و فاضلاب در محل تاسیسات آب و فاضلاب مشهد اظهار کرد: مساحت فضای سبز شهر مشهد تا پایان سال 96 حدود 4581  متر مربع بوده که سرانه‌ این فضا به ازای هر شهروند 15.58 متر مربع است. برنامه ما برای 4 سال آینده این است که این سرانه به 18 متر مربع برسد.

وی ادامه داد: وضعیت کیفیت هوای مشهد نیز در سال گذشته شامل 18 روز هوای پاک، 264 روز وضعیت سالم، 78 روز وضعیت ناسالم و 5 روز وضعیت ناسالم برای تمام افراد بوده که از این جهت تقریبا وضعیت هوای مشهد مانند تهران است.

شهردار مشهد تصریح کرد: مصرف آب فضای سبز حدود 22 میلیون متر مکعب بوده که 86 درصد شبکه‌های آبرسانی به این فضا در مشهد به صورت مکانیزه و نیمه مکانیزه است. 

تقی ز اده خامسی افزود: راهبردهایی که ما برای تامین آب در دست اقدام داریم، شامل اجرای شبکه جداسازی، بهره برداری از پساب، استفاده از آب‌های خاکستری و تولید و کاشت گونه‌های کم نیاز به آب می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه ما برای تامین پساب در 4 سال آینده در تصفیه خانه سیدی دست یابی به ظرفیت تصفیه فاضلاب به میزان 150 لیتر بر ثانیه بوده، تاکید کرد: همچنین ظرفیت تصفیه خانه چهل بازه 50 لیتر بر ثانیه خواهد بود که امیدواریم امسال این دو پروژه به بهره برداری برسد. همچنین 13 پروژه دیگر تصفیه آب در دست اقدام است که در مجموع حدود 13 میلیون متر مکعب آب از این فرایند به دست می‌آید.

شهردار مشهد گفت: قرارداد این 13 تصفیه خانه توسط بخش خصوصی به صورت B.O.T منعقد شده است که تصفیه خانه سیدی اولین طرح بخش خصوصی بوده و امیدواریم با اجرایی شدن آن تا 4 سال آینده به اهداف مورد نظر دست یابیم.

تقی زاده خامسی تاکید کرد: امیدوارم با اقدامات و پروژه های در دست اجرا کل آبیاری فضای سبز مشهد توسط فاضلاب تصفیه شده انجام شود.

شهردار مشهد تصریح کرد: شهرداری‌ها نهادهای قدرتمندی هستند که متاسفانه دولت‌ها به نحو احسن از این نهاد استفاده نکرده اند اما فقط در دوران مرحوم هاشمی رفسنجانی از این نهاد پرقدرت استفاده شد؛ لذا پیشنهاد من این است که برای حل مشکل جدی آب و برق باید با نهاد پرقدرت شهرداری در تصمیم گیری‌ها وارد همکاری شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: