• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6384-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدير‌عامل شركت برق منطقه‌اي خراسان مطرح کرد

سهم ۸.۱ درصدی شرکت برق استان در بخش تلفات انتقال و توزیع انرژی

مدير‌عامل شركت برق منطقه‌اي خراسان گفت: سهم شرکت برق استان در بخش تلفات انتقال و توزیع در شبکه خراسان 8.1 درصد و در خاموشی و انرژی توزیع نشده 0.36 دقیقه در شبانه روز است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد حسن متولی زاده شب گذشته در مراسم بهره‌برداری از 10 پروژه شرکت برق منطقه‌ای در شرکت برق منطقه‌ای خراسان در خصوص تاریخچه صنعت برق در استان خراسان رضوی اظهار کرد: طی 18 سال گذشته حرم مطهر رضوی نخستین جلوه روشنایی در ایران بود و نخستین مرتبه در سال 1279 هجری شمسی روشنایی برق در این مکان ایجاد شد.

وی ادامه داد: در حالی که 1.5 میلیارد نفر از ساکنین کره زمین از نعمت برق بی‌بهره‌اند، به برکت جمهوری اسلامی ایران صددرصد جمعیت شهری و روستایی استان خراسان رضوی از نعمت برق برخوردارند.
 
مدير‌عامل شركت برق منطقه‌اي خراسان افزود: شرکت برق منطقه ای خراسان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی را تحت پوشش خود دارد و 4 خط 400 کیلو ولت نیز از این استان به شبکه سراسری ترکمنستان با ولتاژ 230 متصل است.

متولی زاده تصریح کرد: همچنین تامین برق استان هرات افغانستان بر عهده خراسان رضوی بوده که به همت همکاران ما در بخش تولید صورت می گیرد. در شاخص های کلیدی، شرکت برق استان در بخش تلفات انتقال و توزیع در شبکه خراسان 8.1 درصد و خاموشی و انرژی توزیع نشده 0.36 دقیقه در شبانه روز است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های که افتتاح شد با هزینه ای بالغ بر 157 میلیارد تومان به بهره برداری رسید و بالغ بر 95 درصد از تجهیزات این پروژه ها کالای ایرانی است.

مدير‌عامل شركت برق منطقه‌اي خراسان تصریح کرد: احداث خط 400 کیلو ولت شادمهر و تربت جام و توسعه پست 400 کیلو ولت تربت جام نیز با هدف افزایش پایداری شبکه برق استان، انتقال افزایش صادرات برق به کشور افغانستان، کاهش تلفات و اصلاح ولتاژ و تامین برق مشترکین بزرگ و صنایع منطقه نیز به بهره برداری می رسد.

متولی زاده گفت: همچنین احداث خط 132 کیلو ولت کبیرکوه نیز انجام می شود که از جمله مزایای آن می توان به کاهش هزینه و زمان اجرا با ساده سازی طرح ها، رعایت الزامات پدافند غیرعامل و کاهش حوادث و خاموشی و کاهش هزینه های بهره برداری اشاره کرد.

وی اضافه کرد: با حضور رییس جمهور از نرم افزارهای سیستم اسکادا و اتوماسیون پست ها که توسط برق منطقه ای خراسان به صورت صددرصد بومی با همکاری دانشگاه و شرکت های دانش بنیان تولید شد، رونمایی گردید و همچنین 5 مرکز با استفاده از این نرم افزار که شامل 4 مرکز دیسپاچینگ منطقه ای در استان های خراسان و مرکز پشتیان دیسپاچینگ ملی می شود، راه اندازی شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: