• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6484-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

رییس کارگروه سازگاری با خشکسالی استان مطرح کرد

چاه‌های دستگاه‌های دولتی در مدار شرب قرار می‌گیرد

رییس کارگروه سازگاری با خشکسالی استان خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش شدید نزولات جوی و وضعیت بحرانی منابع آبی در خصوص آب شرب، عنوان کرد: پیشنهاد شده حفاری‌های جدید محدود شده و برای تامین آب شرب، چاه‌های جدید محدود شده و برای تامین آب شرب در اختیار دستگاه‌های دولتی با هماهنگی استانداری در مدار شرب قرار گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، احمد قندهاری در سومین جلسه کارگروه سازگاری با خشکسالی بیان کرد: از محدودیت کشت بهاره در سال 97 و الزام بیمه برای کشاورزی خشکسالی خبر داد.

وی ادامه داد: جهت تأمین بخشی از آب شرب شهری تصمیم بر آن شد که از طریق چاه‌های کشاورزی با پرداخت خسارت به بهره برداران بخشی از کمبود ها تعدیل شود.

رییس کارگروه سازگاری با خشکسالی استان خراسان رضوی با تاکید به نقش مهم مدیریت آب در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی جهت عبور از بحران آب بیان کرد: جیره بندی آب کشاورزی در دشت های دارای تنش شدید آبی، عدم شارژ مازاد برای کلیه چاه‌ها و نصب کنتور بر روی کلیه چاه‌های صنعتی، شرب و بهداشت و خدمات الزامی است.

قندهاری با اشاره به نقش کنتورهای هوشمند در مصرف بهینه، آب افزود: مقرر شد تا بهره برداری کامل از کلیه کنتورهای هوشمند صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: