• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-4685-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

آب یکی از مسائل جدی کشور است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: آب در بعضی از موراد یکی از مسائل جدی کشور بوده، که در خراسان این مسئله بیشتر به چشم می‌خورد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر با بیان اینکه محدویت‌های منابع در کشور جدی است، عنوان کرد: از این جهت باید فکر اساسی در این خصوص انجام شود. از این‌رو این مسئله مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده، به طوری که در گذشته شاهد جیره‌بندی آب در شهر مشهد بوده‌ و حتی ممکن است دوباره این خاطره در یادها زنده شود.

وی ادامه داد: باتوجه به منابعی که امروزه در اختیار ما وجود دارد و با نیم‌نگاهی به ذخیره 150 میلیون متر مکعبی سد دوستی که هم‌اکنون می‌توان روی 60 میلیون متر مکعب آن حساب کرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی باتوجه به اینکه وضعیت شبکه فاضلاب، به خوبی پیش رفته است، بیان کرد: از این جهت تصفیه‌خانه‌ها نتوانسته‌اند به خوبی در کنار این شبکه پیش برود. 

پژمانفر با اشاره به اینکه تصفیه خانه مسئله جدی بود، تصریح کرد: ما به عقیده خود پیشنهادی داریم، به این عنوان که پسآب یک ظرفیت بوده که امروز می‌توان در ارتباط با مدیرت منابع پسآب  اگر کیفیت مطلوبی داشته باشد می‌توان به صورت فاینانس به چرخه آب کمک کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری باید از پسآب به عنوان آب، آبیاری فضای سبز استفاده کند، بیان کرد: امروزه بسیار مصر بوده که جایگزینی پسآب در بعضی از موارد مصرفی جایگزین شود، به طوری که جایگزین منابع آب زیر زمینی شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی راه حل پسآب مشهد را که بعضی از مدیران این تصمیم را داشته که پسآب را به شهرهای دیگر انتقال دهند، بیان کرد: این کار فقط مضاعف کردن مشکلات آب مشهد بوده، از این جهت باید پسآب جانشین مصارف حوزه صنعت، فضای سبز و یا آب بهداشتی که در هتل‌ها استفاده می‌شود جایگزین گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: