• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد

رتبه اول خراسان رضوی در سرمایه‌گذاری صنعتی کشور طی سال ۹۶

رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سال 96، استان خراسان رضوی رتبه اول سرمایه‌گذاری صنعتی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی اظهار کرد: در سال گذشته، تعداد 344 فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 37 هزار و 848 میلیارد ریال و اشتغال 8657 نفر در استان صادر گردیده است.

وی افزود: پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادره استان در  سال 96 در مقایسه با سال 95 از نظر سرمایه‌گذاری  و اشتغال به ترتیب  190 درصد  و  70 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: در بین پروانه‌های صادره در  این مدت در استان، بخش استخراج کانه‌های فلزی  با اختصاص  25017 میلیارد ریال (66 درصد از کل سرمایه‌گذاری)، بیشترین سهم را در بین صنایع داشته است. 

علیرضایی با بیان اینکه پروانه بهره‌برداری صنعتی، زمانی صادر می‌شود که یک پروژه صنعتی، فعالیت تولیدی خود را آغاز می‌نماید گفت: این حجم از سرمایه‌گذاری در استان بی‌سابقه بوده است و از سال 92 تا کنون جمعا 1771 پروانه بهره‌برداری با سرمایه 71362 میلیارد ریال در استان صادر شده و از آن سال تا کنون میزان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان تقریبا 13 برابر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: