• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-5387-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس دفتر نمایندگی ولی‎فقیه در امور اهل سنت خراسان:

«سفیر هدایت»، منجر به ایجاد همدلی و انس در بین علما می‌شود

رییس دفتر نمایندگی ولی‎فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: برگزاری همایش «سفیر هدایت»، منجر به ایجاد همدلی و انس در بین علما می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌السلام‌ و المسلمین اکبر فرجام ظهر امروز 23 فروردین‌ماه در همایش «سفیر هدایت» که در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: دفتر نماینده ولی فقیه و اهل سنت در هر سال دو تجمع باشکوه روحانیون شیعه و اهل سنت را برگزار می‌کند و هردو مناسبت هم منتسب به وجود مقدس پیامبر اسلام(ص) از 12 تا 17 ماه ربیع‌الاول برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین دومین نشست روحانیون شیعه و سنت در مبعث پیامبر اسلام(ص) برگزار می‌شود که در سال جاری و در سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) دنبال می‌شود.

رییس دفتر نمایندگی ولی‎فقیه در امور اهل سنت خراسان تصریح کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی باعث حرکت کلی جامع روحانیت می‌شود که روحاینون باید در شرایط خاص این امر مهم را مدنظر قرار بگیرند و فضای انس این همایش‌ها زمینه لازم برای ایجاد همدلی بین مجموعه متولیان امور دینی و معنوی مردم را فراهم می‌سازد.

فرجام اضافه کرد: امید داریم که ویژگی‌هایی که خداوند متعال برای پیامبر خود بیان فرموده در خود ما نیز متجلی شود و ما انتقال دهنده‌ آن به افراد جامعه به‌خصوص نسل جوان باشیم.

وی تاکید کرد: اگر خداوند منتی بر مومنین گذاشته، این بوده که رسول اکرم(ص) خُلق عظیم دارد و از خلق عظیم پیامبر(ص) رابطه‌ای است که با امت خود آن را ستوده است.

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان تصریح کرد: همچینن دشواری و سختی در امت او را نیز ناراحت می‌کند و این موارد ویژگی‌هایی است که ما به عنوان انتقال دهنده این فرهنگ قرآنی و دینی باید مدنظر بگیریم.

فرجام اضافه کرد: بنابراین اگر خشونت به عنوان دین این پیامبر(ص) و آموزه‌های آن منتقل شود، یقینا در تضاد با این آموزه‌ها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: