• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-11190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

کاشمر از مراکز بسیار فعال حوزه فرهنگ و هنر است

رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه کاشمر از مراکز بسیار فعال در حوزه فرهنگ و هنر است، گفت: سینما جوان یک سینمای بسیار خالص و پویا است که جوانان کاشمری می توانند در حوزه آموزش فعالیت بسیاری داشته باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، عباس خوش آهنگ امروز 23 فروردین‌ماه در مراسم افتتاحیه نمایندگی انجمن سینمای جوانان ایران در کاشمر که در محل مجتمع فرهنگی و هنری سرو برگزار شد، با اشاره به اینکه اگر بررسی شود اغلب نخبگان سینما کسانی هستند که از همین شهرهای کوچک و حرکت‌ها آغاز کرده‌اند و امروز در سطح کشور می‌درخشند، بر ارائه و فراگیری آمورش در عرصه سینمایی بسیار تاکید کرد و از هنرمندان کاشمری خواست این بخش را بسیار جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه بسترسازی برای دفتر انجمن سینمای جوانان بسیار سخت است، عنوان کرد: با تلاش‌های انجام شده در حال حاضر توانسته‌ایم مجوز راه‌اندازی 10 نمایندگی برای خراسان‌رضوی بگیریم که یکی شامل کاشمر شده است.

رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه امیدواریم هرچه زودتر نمایندگی کاشمر به دفتر رسمی تبدیل شود، بیان کرد: این ارتقاء به فعالیت و توانمندی خود جوانان کاشمری بستگی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه انیمیشن استان خراسان حرف اول را در کشور می‌زند، افزود: میزان تولیدات انیمیشنی که در خراسان رضوی تولید می‌شود در کل ایران بی‌نظیر است.

خوش آهنگ با اشاره به اینکه تولید انیمیشن در خراسان حتی از خود تهران بیشتر است، اظهار کرد: انیمیشن ارتباط نزدیکی با سینما جوان دارد.

وی با بیان اینکه اولویت ما شهرستان‌ها است و از هر کاری که امکان باشد دریغ نمی‌کنیم، بیان کرد: هر زمان که احساس نیاز شود کوتاهی نخواهیم کرد.

رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه هرچند تفکیک گروههای هنری کار خوبی است اما باید از استعداد، توانمندی و تجربیان همه انجمن ها استفاده شود، افزود: باید تعصبات را در این حوزه کنار گذاشت.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر بیان اینکه امیدواریم با افتتاح این نمایندگی به زودی شاهد رویدادهای خوبی در کاشمر باشیم، گفت: سینما جامع همه هنرها است و فیلمنامه پیوندی با حوزه ادبیات، تجسمی و تئاتر دارد.

حسن مدرس مقدم با اشاره به اینکه انتظار داریم این مجموعه هویت سینما را در ساختار همه انجمن‌ها سرایت دهد و اتصال و همکاری را با سایر انجمن‌های هنری برقرار کند، افزود: سال خوبی را در حوزه سینمایی داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه با زیرساخت‌هایی که تکمیل خواهد شد به زودی این اتفاق خجسته خواهد افتاد، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های هنرمندان کاشمری این است که در همه حوزه ها ذوق و شوق بسیاری دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با اشاره به اینکه از چندین سال گذشته با حضور همه دوستان مجموعه سینمایی کاشمر فعال بوده و اکنون به صورت رسمی دفتر سینمای جوان نمایندگی فعالیت را آغاز می‌کند، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با عکاسی و سینما، برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور اساتید فن، ارائه گواهینامه های رسمی به هنرجویانی که دوره های مربوطه را طی نموده‌اند و برگزاری جشنواره‌های مختلف و... از جمله اقداماتی است که این انجمن می‌تواند انجام دهد.

در این جلسه همچنین معاونت عمرانی فرمانداری کاشمر تحول رخ داده در حوزه هنری این شهرستان را قابل تقدیر دانست و گفت: با توجه به اینکه هنر و فرهنگ در حوزه اعتبارات کمرنگ دیده می‌شود اما تلاش شده اعتباراتی در حد امکان به این بخش اختصاص داده شود.

مهدی برامکی امیدواریم فعالیت‌های فرهنگی بیش از گذشته ادامه داشته باشد، بیان کرد: با همه مشکلات و کمبودها زحمات قابل تقدیر و ستایش است.

در ادامه محسن شامکانی مسئول نمایندگی انجمن سینمای جوانان ایران در کاشمر با بیان اینکه فعالیت فیلم و عکس در این شهرستان سابقه طولانی دارد بر ارتباط با سایر انجمن‌های هنری تاکید کرد و گفت: کاشمر به لحاظ اساتید و حضور مربیان غنی است.

وی با بیان اینکه در تابستان کلاس‌های آموزشی را آغاز خواهیم کرد، بیان کرد: در تلاش هستیم به سمت تجاری سازی و درآمد سازی در حوزه فیلم حرکت کنیم.

شامکانی پیشنهاد داد: زیر مجموعه هایی به نام کانون انیمیشن و عکس راه اندازی شود تا بتوانند در زیرمجموعه باشند تا در قالب سینماگران فعالیت‌هایی داشته باشند.

اکنون در سطح استان چهار نمایندگی و پنج دفتر سینمای جوانان ایران از جمله در شهرهای تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، گناباد و مشهد فعال هستند.

در پایان حکم محسن شامکانی به عنوان مسئول نمایندگی انجمن سینمای جوانان ایران در کاشمر به مدت مدت یک سال داده شد و از فعالیت‌های امین فکری که در گذشته مسئولیت دفتر سینمایی کاشمر را برعهده داشته تقدیر و تشکر گردید.

در این جلسه همچنین از فعالیت‌های محمد ناصری معاونت هنری اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر به عنوان یکی از هنرمندان پیشکسوت استان و کشور تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: