• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

در سال 96؛

صادرکنندگان خراسان رضوی از ۱۶ میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات استفاده کردند

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: صادرات کنندگان استان در سال گذشته از  16 میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات صادراتی استفاده کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان اظهار کرد: در سال 96 بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، 18 شرکت استان در قالب 84 قرارداد تسهیلات صادراتی دریافت کردند.

 وی عنوان کرد: این میزان تسهیلات 690 میلیارد ریال بود که هر شرکت بر اساس سیاست دولت به منظور تسهیل و حمایت از حوزه صادرات به تناسب حجم تسهیلات دریافتی از یارانه سود این تسهیلات استفاده نمودند که مجموع آن به 16 میلیارد ریال رسید.

 سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس اعلام این مرکز، استان در حوزه صادرات طی سال 96 از رشد خوبی برخوردار بوده،خاطرنشان کرد: هدف‌گذاری ما برای رشد صادرات استان طی سال گذشته 8 درصد بود اما با توجه به اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در دستگاه‌های دولتی در تعامل با بخش خصوصی در پایان سال رشد صادرات استان بدون محاسبه حجم خدمات فنی و مهندسی از 15.5 درصد گذشت.

 رسولیان اضافه کرد: سال 96 در مجموع یک میلیارد و 964 میلیون دلار کالا از استان صادر شد که با افزوده شدن 90 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی به این رقم به دو میلیارد و 54 میلیون دلار می‌رسد.
 
وی تصریح کرد : ضمن آنکه بخشی هم صادرات تولیدات استان از سایر مبادی و مرزهای کشور است که در آمار استان محاسبه نمی‌شود و بر اساس برآورد حجم آن قابل توجه است.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین تراز بازرگانی مثبت استان هم رشد 22.2 درصدی در این سال داشته و طبق آمارها میزان آن یک میلیارد و 597 میلیون دلار بوده است.

رسولیان تاکید کرد: امسال هم تلاش و تمرکز بر توسعه صادرات است و در این راستا یارانه خوبی هم در این حوزه در کشور تعیین شده که امید بوده در تقسیم استانی سهم مناسبی به استان تعلق بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: