• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-5587-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس مذهبی:

هدف بعثت پیامبر به انسانیت رساندن انسان بود

یک کارشناس مذهبی گفت:طی این 23 سال، آموزش‌های دینی و اسلامی برای انسانیت و کمال انسان داده‌ شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دانیال شیخ الاسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه‌ خراسان به مناسبت 27 ماه رجب و مبعث پیامبر(ص) اظهار کرد: در خلقت اولین کسی که در عالم آمده‌است تا آخرین نفری که در عالم وجود خواهد داشت و تا زمانی که قیامت رخ دهد و عالم برچیده شود، جهان شبیه دستگاه آموزش و پرورش عمل می‌کند.

وی ادامه داد: در این دستگاه دانش آموز از دوره‌‌ی ابتدایی شروع می‌کند و پله پله تا مقطع دانشگاه بالا می‌رود در این مقطع فرد تا مرحله‌ی دکتری پیش می‌رود و فارق‌التحصیل رشته‌ی تخصصی خود می‌شود و عالی‌ترین مقطع آموزش را دریافت می‌کند. فرد همه‌ی آموزش ها را به‌کار می‌گیرد تا روزبه‌روز رشد کند، اکنون که به مقطع دکتری رسیده و همه‌ی آن‌چه را که باید بداند می‌داند باید با تمرین و با ممارست این آموزه‌‎‎ها را برای ارتقاع خویش به‌کار گیرد.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: عالم که شروع شد در اوایل آن حکم مقطع ابتدایی را داشت بعد از مدتی پیامبران آمدند وعالم به مقطع بالاتری رفت و این ادامه داشت تا این‌که عالم به مقطع دکتری رسید، در این برهه بود که پیامبر عظیم الاشان اسلام در روز 27 رجب به بعثت رسیدند برای این‌که  اخلاق را تکمیل کنند.

شیخ الاسلامی در خصوص تطبیق شرایط دیروز مبعث با  امروز تصریح کرد: اکنون کسی که فارغ التحصیل دکتری است کامل نشده ‌است تنها یک سری ابتداییات و احکام ثابتی را  فراگرفته‌ است این‌ها را باید  با شرایط جامعه تطبیق بدهد، ممکن است 1400 سال پیش یک قاعده کلی به وجود آمده باشد، آن قاعده 1400 سال پیش مصداقی داشته است  و الان مصداق دیگری و ممکن است در 100 سال دیگر یک مصداق دیگر داشته‌باشد.

وی تصریح کرد: قوانینی وجود دارد که می‌شود در مصادیق مختلف پیاده کرد. بر همین اساس، انسان‌ها به روز می‌شوند طبق همان قاعده‌ها کلی، این قواعد کافی هستند  و دیگر نیازی نیست که پیامبر جدیدی بیاید و قاعده و قانون دیگری بسازد. 

وی در خصوص ابعاد فراموش شده مبعث، خاطرنشان کرد: بسیاری از موارد مبعث از جمله نماز به آن عمل نشده است و آنچنان که باید به تکامل نرسیده، خیلی از آن‌ها را راهنماییان دین می‌خواستند در جامعه پیاده کنند اما اجازه نداشتند در حقیقت دشمنان اجازه این کار را به آنها نداده اند، آن‌ها جلوی امامان سنگ‌اندازی می‌کردند ائمه را به اسارت می‌بردند و به زندان می‌‌افتادند.
  
این کارشناس مذهبی گفت: قطعا برای تکامل این قواعد کلی که پیامبر(ص) آورده‌اند راهنمایانی هم فرستاده شده‌اند، که امامان از آن جمله‌‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: