• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-7886-5
  • خبرنگار : 15277
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی مطرح کرد:

برخورد با آموزشگاه‌های غیرمجاز در استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی با آموزشگاه‌های غیرمجاز در استان برخورد می‌کنیم.

افشین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص فعالیت مراکز آموزشی که فاقد مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای هستند، تاکید کرد: با توجه به گزارشات دریافت شده از سوی کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی طی دو مرحله تذکر و اخطار به این آموزشگاه‌ها داده می‌شود و در نهایت در صورت عدم توجه به اخطارها و ادامه فعالیت آن‌ها، آموزشگاه مورد نظر پلمپ خواهد شد. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 1800 آموزشگاه از فنی‌و حرفه‌ای در خراسان رضوی مجوز فعالیت دارند، عنوان کرد: در حال حاضر از این تعداد 972 آموزشگاه فعالیت می‌کنند و مابقی یا در مرخصی به سر می‌برند و یا به‌دلیل امکان‌سنجی اشتباه دیگر فعالیتی ندارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: غالبا در نهادهای دولتی که آموزش‌های مهارتی در استان اجرا می‌کنند، توانسته‌ایم با انعقاد تفاهم‌نامه و بازدید از فضا و استاندارد کردن آن‌ها و گاها تجهیز کردن توسط اموزشگاه‌ها، شرایط آموزش  به کارآموزان زیر نظر مربیان تایید شده را فراهم کنیم، در نهایت کارآموزان با شرکت در آزمون‌های مهارتی می‌توانند گواهینامه بین‌المللی اخذ نمایند. 

رحیمی در خصوص سایر نهادهایی که آموزش های مهارتی دارند، بیان کرد: ما در حال رایزنی با سایر موسسات نیز هستیم تا بتوانیم با آن‌ها نیز تفاهم نامه‌هایی به امضاء برسانیم.

وی یاد آور شد: ما در آموزش فنی و حرفه‌ای در دو بخش آموزش‌های فنی و غیر فنی فعالیت می کنیم که آموزشگاه‌های آزاد استان بر اساس زیرساخت ها و تجهیزات اعتبار سنجی می شوند که اغلب آموزشگاه ها در رتبه دو و سه قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: