• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-5687-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

مسئول راه اندازی «خانه هنرمندان مشهد»:

«خانه هنرمندان» در پی توسعه هنر و فعالیت‌های هنری شهر است

مسئول راه اندازی «خانه هنرمندان» گفت: یکی از اهداف این مجموعه توسعه هنر و فعالیت‌های هنری در شهر است، توسعه و حمایت از هنر می‌تواند به ارتقا فرهنگی شهروندی کمک کند.

صدرا یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، عنوان کرد: طبق هماهنگی‌هایی که سال گذشته با معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری و شهردار مشهد صورت گرفت، مجموعه‌ای را با عنوان «خانه هنرمندان» شروع کردیم که در قالب یک موسسه حقوقی فعالیت می‌کند.

وی افزود: مجموعه هنرمندان در این موسسه و فعالیت‌هایی که حوزه هنری شهرداری پیگیری و حمایت می‌کند از مجموعه هنرمندان، تولید آثار هنری با محوریت توسعه فرهنگ شهروندی و فعالیت‌هایی از این قبیل در مجموعه «خانه هنرمندان» انجام می‌شود.

مسئول راه اندازی خانه هنرمندان اظهار کرد: ما در پایان سال موفق به برگزاری اولین جلسه هیات امنای «خانه هنرمندان» شدیم که با حضور جناب شهردار تشکیل شد و اساس‌نامه مجموعه به ثبت رسید و مراحل قانونی ثبت اساس‌نامه در وزارت فرهنگ و ارشاد و اداره کل ثبت شرکت‌ها در حال پیگیری است.

یوسفی بیان کرد: برای بحث مکان این مجموعه پیگیر هستیم تا یک مکان مناسب برای راه اندازی «خانه هنرمندان» آماده کنیم تا هرچه سریع‌تر فعالیت این مجموعه آغاز شود.

وی ادامه داد: ما در گذشته مجموعه‌ای با عنوان «خانه هنرمندان» به عنوان یک ساختار مستقل حقوقی دارای یک ساختار قانونی نداشتیم و فقط عنوانی در ذیل مدیریت امور هنری بوده است اما مجموعه‌ای که امروز ایجاد می‌شود، یک ساختار قانونی به عنوان یک موسسه فرهنگی هنری چندمنظوره حقوقی دارد که دارای هیات امنا است.

مسئول راه اندازی خانه هنرمندان گفت: موضوع فعالیت‌ها و اهداف مجموعه کاملا منطبق با فعالیت‌های هنری شهری پیش‌بینی شده است و جدا از ارتقا فرهنگ شهروندی، توسعه عناصر و نمادهای فرهنگی هنری هویت‌بخش بومی است.

یوسفی اظهار کرد: تلاش برای ارتقا کمی و کیفی فعالیت‌های هنری شهری این مجموعه صورت گرفته است و لیستی از فعالیت‌هایی به عنوان اهداف این مجموعه مورد نظر قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: امیدواریم با دقت نظری که شهردار محترم و معاونت محترم اجتماعی فرهنگی شهرداری دارند هرچه سریع‌تر بتوانیم این مجموعه را راه‌اندازی کنیم و بعد از راه‌اندازی مشارکت جامعه هنری مشهد را می‌طلبد که در کانون‌های تخصصی این مجموعه حضور پیدا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: