• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-11990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

خسارت سه میلیارد و 600 میلیون ریالی به نوغانداران کاشمری

رئیس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی کاشمر از خسارت سه میلیارد و 600 میلیون ریالی به نوغانداران این شهرستان خبر داد.

حسن حبیب‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، از فعالیت 900 نوغاندار در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 480 جعبه نوغان به پرورش دهندگان کرم ابریشم در کاشمر تحویل داده شده است که این تعداد سال گذشته 1121 جعبه بوده و پیش‌بینی می‌شود به همین تعداد امسال هم در اختیار پرورش دهندگان قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه سال گذشته به دلیل گسترش بیماری پبرین به 480 نفر از نوغانداران و تعداد 680 جعبه نوغان خسارت وارد شد، ابرازامیدواری کرد با پیگیری‌های انجام شده بخشی از خسارت وارد شده به نوغانداران امسال جبران شود. 

رئیس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی کاشمر گفت: به طور متوسط از هر جعبه نوغان 35 کیلو گرم پیله تر به دست می‌آید که با توجه به متوسط قیمت 230 هزار ریال، بالغ بر 9 میلیارد ریال درآمد برای پرورش‌دهندگان به همراه دارد.
 
حبیب نیا اظهار کرد: سال گذشته دولت هر کیلو پیله نوغانداران را 220 هزار ریال از پرورش دهندگان تحویل می‌گرفت که مورد استقبال آنان قرار نگرفت و نوغانداران پیله تولیدی خود را تا 250 هزار ریال در بازار به فروش رساندند. 

وی افزود: در کاشمر کارگاه ابریشم کشی وجود ندارد و تنها پرورش دهنده کرم ابریشم در شهرستان فعالیت دارند. 

رئیس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی کاشمر با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت در پرورش کرم ابریشم که تاثیر به‌سزایی در جلوگیری از بیماری‌های کرم ابریشم دارد اضافه کرد: با تامین مواد ضد عفونی کننده کار ضدعفونی جایگاه‌های پرورش کرم ابریشم آغاز شده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: