• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-7191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

نمایشگاه موزه لوور مهمان مشهدی‌ها می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اعلام کرد که نمایشگاه آثار تاریخی موزه لوور فرانسه در موزه خراسان بزرگ در مشهد برپا می شود. 

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌فر با بیان این که در حال انجام مقدمات برگزاری این نمایشگاه در مشهد هستیم، افزود: پس از پایان نمایشگاه در موزه ملی تهران، به مدت دو ماه، اشیای تاریخی موزه لوور گاریس در موزه خراسان بزرگ به نمایش در می آید.

وی افزود: با توجه به استقبال از نمایش آثار لوور در تهران، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار علاقه کرد که آثار تاریخی موزه لوور در مشهد نیز به نمایش گذاشته شود. مکرمی فر تصریح کرد: پس از رایزنی های صورت گرفته، موزه لوور با کلیت این اقدام موافقت کرد و ما در حال انجام مقدمات هستیم تا پس از پایان یافتن نمایشگاه در موزه ملی ایران، این نمایشگاه در مشهد هم برپا شود.

وی درباره آثاری که از موزه لوور به مشهد آورده می شود و در موزه خراسان بزرگ نمایش داده خواهد شد، گفت: آثار نمایشگاه شامل بیش از 50 پیکره، نقش برجسته، ظرف، تابلوی نقاشی، چاپ سنگی و... است که از میان آن ها دو شیء شامل یک تبر مفرغی با کتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شیء مفرغی از لرستان مربوط به ایران است و آثار دیگر مربوط به فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، ترکیه، سوریه، عراق و هند است.

 نمایشگاه «موزه لوور در تهران» چهاردهم اسفند 96 با حضور ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه در موزه ملی ایران افتتاح شد و به مدت سه ماه برقرار خواهد بود که پس از پایان آن به موزه خراسان بزرگ واقع در بوستان کوهسنگی مشهد منتقل و در این مکان به نمایش گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: