• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-7184-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

صدور 1786 فقره جواز تاسیس در سال ۹۶

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سال 96 تعداد 1786 فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری 55 هزار و 898 میلیارد ریال و اشتغال 41 هزار و 618 نفر در استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی آزاده آژیر اظهار کرد: تعداد مجوزهای طرح‌های صنعتی صادره استان طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد، 22 درصد و از نظر اشتغال، 21 درصد رشد را نشان می‌دهد .

وی افزود: در این مدت، بیشترین سهم سرمایه‌گذاری در طرح‌های استان خراسان رضوی، مربوط به بخش  محصولات غذایی و آشامیدنی بوده که 10336 میلیارد ریال (18درصد) از کل سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی  ادامه داد: بیشترین اشتغال نیز در بخش  صنایع غذایی و آشامیدنی  بوده که با 8159 نفر، 20 درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده است.

آژیر تصریح کرد: در حال حاضر خراسان رضوی با 3019 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری حدود 27.7 هزار میلیارد تومان و اشتغال حدود 92.6 هزار نفر، از نظر تعداد و اشتغال پس از استان‌های اصفهان، یزد و  مازندران رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: در مجوزهای صادره طی سال 96، 8.9 درصد تعداد طرح‌ها ، 3.4 درصد سرمایه‌گذاری کل کشور و 9.1 درصد  اشتغال طرح‌های صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است و ضرورت دارد برای تداوم روند سرمایه‌گذاری فعلی در استان از همه کارآفرینان دعوت کنیم که با سرمایه‌گذاری در طرح‌های نو و دانش‌بنیان و زیربنایی صنعتی، از توسعه استان حمایت نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: