• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-5585-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

دستاورد نافرجام حمله هوایی آمریکا به سوریه

بامداد شنبه با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا حملات موشکی به نقاط مختلف خاک سوریه انجام شد، به گفته مقامات آمریکایی اهداف مورد نظر در این حمله نابود شدند اما شواهد میدانی نشان می‌دهد که موشک‌های شلیک شده به نقاط تخلیه شده برخورد کرده‌اند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از فاکس نیوز، در این حمله موشکی با محوریت ایالات متحده و همراهی دو کشور فرانسه و انگلیس حملات هوایی به نقاط مختلفی از خاک سوریه به بهانه انهدام مراکز تولید سلاح‌های شیمیایی انجام شد.

در طول این حمله موشکی بیش از صد موشک به اهداف نظامی در خاک سوریه شلیک شدند که در مجموع این حمله 50 دقیقه طول کشید.

اگرچه مقامات آمریکایی و در راس آنها رئیس جمهور این کشور از دستاوردهای استراتژیک این حلمه به شدت دفاع می‌کنند، اما به نظر کارشناسان سیاسی عدم حضور جنگنده‌های سه کشور بر فراز آسمان سوریه و اتکا به تنها چند موشک، موقعیت استراتژیک این سه کشور را به مخاطره انداخته است.

به گفته یکی از کارشناسان سازمان امنیت ملی ایالات متحده، هدف از این حمله ایجاد بازدارندگی برای جلوگیری از استفاده بیشتر از سلاح‌های شیمیایی توسط دولت قانونی بشار اسد است.

با توجه به آگاه شدن افکار عمومی جهان در مورد حمایت آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی از نیروهای داعش و سایر گروهک‌های تروریستی در منطقه، بر هیچکس پوشیده نیست که هرگز مقاومت مردم سوریه در دفاع از این کشور کمرنگ نخواهد شد و با آزاد شدن بسیاری از بخش‌های سوریه از دست تروریست‌ها، اکنون این کشور در بهترین وضعیت در مقایسه با چند سال گذشته قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: