• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-7284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

کارگروه استانی سازگاری با کم‌آبی فعال شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: خشکسالی در این خطه 20 ساله شده و وضعیت بارش‌ها امسال در طول بیش از 40 سال گذشته کم‌سابقه و یا به عبارتی بی‌سابقه است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد مقدوری در نخستین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی اظهار کرد: امروز باید بیش از هر زمان در راستای سازگاری با این شرایط و تغییر اقلیم حرکت کنیم .

وی عنوان کرد: بدین منظور در پی تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی، با اضافه شدن سازمان‌های برنامه و بودجه و صنعت، معدن و تجارت به ترکیب کارگروه حفاظت از منابع آب استان ، این کارگروه شکل گرفته و نخستین جلسه آن هم برگزار گردید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: اعضای این کارگروه ظرف 10 روز آینده برنامه‌های مدون خود را به دبیرخانه ارائه می‌کنند تا در صورت تصویب برای تعیین تکلیف نهایی به کارگروه ملی و نیز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارائه شود.

مقدوری با اشاره به کاهش 52 درصدی بارندگی در سال زراعی 97-96 در قیاس با میانگین دوره بلندمدت و تداوم شرایط خشکسالی از دو دهه گذشته  تاکنون، تصریح کرد: تامین آب شرب استان در سال جاری و بهینه‌سازی مصرف آب در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدماتی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه است که امید بوده با همکاری و هم‌افزایی سازمان‌های ذیربط و مشارکت همگانی تحقق یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: