• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-12414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

معاون دادستان مشهد خبر داد؛

خودروهای حمل فاضلاب مشهد ساماندهی می‌شوند


معاون اجتماعی دادستان مشهد از ساماندهی خودروهای حمل فاضلاب مشهد خبر داد.

محمد بخشی‌محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در کشف رود وجود دارد تخلیه فاضلاب خودروهای حمل فاضلاب (سپتا) در این رودخانه است که مشکلات مختلفی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این موضوع، این خودروها شناسایی و ثبت نشده بودند و نظارت‌های لازم بر آن‌ها انجام نمی‌شد و تخلفات مختلفی انجام می‌دادند. 

وی ادامه داد: یکی از معضلات این خودروها نبود پارکینگ مناسب بود که باعث می‌شد صاحبان این خودروها خودروی حاوی فاضلاب را در مقابل منزل خود پارک کنند. به این دلیل سازمان حمل‌ونقل بار درون شهری مشهد و حومه شهرداری مشهد مکلف شد مطابق دستورالعمل ساماندهی و نظارت بر فعالیت خودروهای باری مکانی را برای توقف و پارک این خودرو‌ها ایجاد کند.

 بخشی‌محبی تصریح کرد: در شهریور پارسال مکاتبه‌ای با فرمانداری مشهد داشتیم که دستورالعمل ساماندهی و فعالیت خودروهای حمل خودروهای سپتا باید اجرایی شود، بر این اساس با توجه به اینکه خودروهای حمل فاضلاب در شهر آلودگی ایجاد کرده و برخی از این‌ها فاضلاب خطرناک بیمارستانی و صنعتی حمل می‌کنند. به همین دلیل شهرداری مکلف شد مکانی را برای پارک این خودرو ایجاد و خودروها را ساماندهی کند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تاکنون 56 خودرو حمل فاضلاب را ساماندهی کرده است و تعدادی دیگر از این خودروها همچنان ساماندهی نشده و هویت دقیق آن‌ها مشخص نیست و ممکن است تخلفاتی داشته باشند.

معاون اجتماعی دادستان مشهد عنوان کرد: در ادامه روند ساماندهی خودروهای سپتا، گزارش شهرداری به دست ما رسید که توقفگاهی در بولوار شهید مفتح ایجاد کردند که این خودروها به جای پارک در سطح شهر  در این مکان متوقف و بیمه مستمر شوند.

وی افزود: هم‌چنین در این راستا مجوز و دستورالعملی از سوی دادستانی صادر شد و برای اولین بار  بازرس‌های سازمان حمل‌ونقل بار درون شهری مشهد و حومه شهرداری مشهد این مجوز را دارند که ضمن گشت‌زنی در شهر هر خودرویی که تخلیه غیر مجاز فاضلاب داشته یا شیرابه آن در فضا پخش شود و حتی خودروهای که سیستم AVL نصب نکرده یا از این سازمان پروانه نگرفته باشند را متوقف کنند.

بخشی‌محبی بیان کرد: مشکل بعدی روند کند احداث تصفیه‌خانه سپتا است و خواسته ما از سازمان آب و فاضلاب این است که هرچه زودتر نسبت به تجهیز تصفیه‌خانه اقدام کنند که پروسه ساماندهی این خودروها کامل شده و فاضلاب‌هایی که در سطح شهر جمع‌آوری می‌شود به این تصفیه خانه انتقال پیدا کرده و تصفیه شود. 

وی ضافه کرد: متأسفانه هم‌چنان خودروهای سپتا، فاضلاب‌های خود را در کشف رود می‌ریزند؛ مکانش را اصلاح کردند، اما محل استاندارد نیست و توقعمان این است که آن روند ساخت تصفیه خانه تسهیل و و هرچه زودتر کامل شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: