• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-12390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی تاکید کرد؛

لزوم ایجاد هفته فرهنگی کدکن در تربت‌حیدریه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی با اشاره به اینه کدکن جغرافیای موثری در تاریخ ایران است، گفت: امروز با حضور و مشاهده ظرفیت‌ها و علاقمندی مردم این منطقه در برگزاری روز فرهنگ و هنر کدکن پیشنهاد می‌دهم که این روز را به هفته فرهنگی کدکن و به یک رخداد منطقه‌ای و ملی تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی، سیدسعید سرابی امروز 26 فروردین‌ماه در آیین روز بزرگداشت فرهنگ و هنر کدکن که به مناسبت روز ملی شیخ فریدالدین عطار کدکنی نیشابوری و تجلیل از استاد محمدرضا شفیعی کدکنی در تربت‌حیدریه برگزار شد اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌ها و برنامه ریزی با وزارت ارشاد اتی است اردیبهشت ماه طی مراسم تبدیل خراسان رضوی به قطب ادبی ایران اعلام رسمی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی قطب ادبی ایران می شود تصریح کرد: وجود فرهیختگان، ادبیان، اندیشمندان و اساتید بی نظیر در طول دوره‌های مختلف در خراسان این ظرفیت بی همتا را بوجود آورده است که این استان به قطب ادبی تبدیل شود.

سرابی خاطرنشان کرد : نیشابور و تربت حیدریه با وجود مفاخر گرانقدر گذشته و حال خود با تبدیل شدن خراسان رضوی به قطب ادبی کشور خراسان می‌توانند گردشگری ادبی را در کشور فرهنگ سازی و متحول کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: