• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-12790-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای خراسان رضوی:

گناباد بعد از مشهد بیشترین گود باستانی را در این استان داراست

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان رضوی گفت: شهرستان گناباد بعد از مشهد دارای بیشترین تعداد گود باستانی در این استان است.

حسین فیروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، شب گذشته در حاشیه افتتاح گود باستانی شاه مردان نوقاب گناباد با بیان این مطلب اظهار کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای گناباد به اندازه کمیت آن از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و که بایستی در کنار کمیت به کیفیت و پیشرفت ورزشکاران نیز توجه شود.

وی ادامه داد: در گذشته ورزشکاران زورخانه‌ای بسیاری از شهرهای اطراف نظیر بیرجند توسط ورزشکاران گناباد آموزش می‌دیدند، اما اکنون تنها بیرجند چندین مقام کشوری و جهانی در رشته پهلوانی و زورخانه‌ای را دارا است.

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه 90 گود زورخانه در سطح این استان وجود دارند، تأکید کرد: این استان دارای ظرفیت‌های فراوانی در ورزش پهلوانی و زورخانه‌‌ای است. 

وی ادامه داد: ورزش باستانی تمام ارزش‌های فرهنگی، مذهبی و تاریخی ایران را در خود جای داده و باید به خانواده‌‌ها معرفی شود تا این ارزش ها با ورزش به بهترین شکل به جامعه و نسل های بعد انتقال یابد.

فعالیت 14 گود باستانی در سطح شهر گناباد

محمدعلی امینی رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به فعالیت 14 گود باستانی در این شهرستان، گفت: حدود 350 نفر ورزشکار در این تعداد زورخانه مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه گناباد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استان خراسان رضوی در حوزه ورزش پهلوانی و زورخانه ای است، ادامه داد: در حال حاضر نیز اولین گود باستانی این شهرستان با عنایت به کوچک بودن و فرسودن بودن مکان آن، از محل اعتیارات اداره و کمک‌های خیرین در حال بازسازی بوده و قرار است گود آن نیز از 26 متر به 40 متر افزایش پیدا کند.

امینی فعال تر کردن هیئت پهلوانی و زورخانه ای این شهرستان را از جمله برنامه ها برای سال 97 عنوان و خاطرنشان کرد: در حال پیگیری هستیم که از مجموع ورزشکاران این رشته، یک تیم را به مسابقات استانی اعزام نمائیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد عنوان کرد: شهر کاخک از توابع این شهرستان فاقد گود باستانی بوده و هم اکنون در حال رایزنی برای احداث یک گود در این شهر نیز هستیم.

به گزارش ایسنا، گود باستانی شاه مردان محله نوقاب گناباد در محل حمام تاریخی کرم به عنوان چهاردهمین گود باستانی این شهرستان شب گذشته با حضور مسئولین استانی و شهرستانی رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: