• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-12890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر مطرح کرد؛

ورود به عرصه‌های شمال شهر تهدیدی بر منابع آب شرب

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر ورود انسان‌ها به عرصه‌های شمال شهر را تهدیدی برای منابع آب شرب دانست.

سیدرضا نجفی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه آب‌های شرب شهرستان از شمال شهر تامین می‌شود، گفت: یکی از مناطقی که آب شرب مطلوبی را تامین می‌کند کال دره گور است.

وی با اشاره به اینکه چاه‌هایی که در گذشته در داخل شهر قرار داشته به دلیل جلوگیری از آلوده شدن به شمال مناطق مسکونی جابجا شده‌اند، بیان کرد: این چاه‌ها در سال‌های 74 و 75 به بعد حفر شده و آب شرب شهرستان را تامین می کرده‌اند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر یکی از معضلات را ورود انسان به داخل عرصه‌های بکر و دست نخورده در شمال شهر دانست و گفت: ورود انسان‌ها به این مناطق موجب آلوده شن آب‌های شرب می‌شود.

نجفی با اعلام اینکه اگر مجدد بخواهیم چاه‌ها را به عرصه‌های بالا دست بکشانیم امکان پذیر نیست چون وارد عرصه‌های سنگلاخی می‌شویم، افزود: اگر این چاه‌ها آلوده شوند و آن‌ها را از دست بدهیم دیگر نمی‌توانیم جای دیگری را برای حفر چاه تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه به دلیل خشکسالی‌های اخیر با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، بیان کرد: مردم نباید از کنار مشکلات موجود بی‌تفاوت عبور کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر با اشاره به اینکه در منطقه کوهسرخ شاهد جاری شدن فاصلاب‌ها به داخل رودخانه هستیم که موجب بروز مشکلاتی شده است، اظهار کرد: اکنون فقط کلرزدایی می‌کنیم و میکروب از بین می‌رود اما نیترات باقی مواد و شوینده‌ها را نمی‌توانیم از بین ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: