• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-5887-5
  • خبرنگار : 15287
  • منبع خبر : ----

معاون قرآن وعترت ارشاد خراسان رضوی:

معرفی سبک زندگی قرآنی در نمایشگاه قرآن امسال

معان قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: آسیب‌های اجتماعی راه حل قرآنی دارد که در نمایشگاه امسال به دنبال ارائه آن هستیم.

حجت‌السلام ‌‌والمسلمین محمد تقی کاظمی نسب در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص برگزاری نمایشگاه قرآن در سال 97 گفت: در ماه نزول قرآن، برگزاری نمایشگاه قرآنی با استقبال مردم مواجه خواهد‌شد و نمایشگاه امسال به دنبال نهادینه ‌سازی سبک زندگی قرآنی در خانواده‌ها عمل خواهد‌‌کرد.

وی افزود: نمایشگاه امسال از چهارم تا یازدهم خرداد و درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی بیان کرد: به دنبال نمایشگاه تکراری نیستیم و در راستای تحول در نمایشگاه، از موسساتی که دارای طرح هستند ثبت نام به عمل آورده‌ایم زیرا نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت امسال، با هدف ارائه سبک زندگی قرآنی برگزار می‌شود.

حجت‌السلام ‌والمسلمین محمد تقی کاظمی نسب در خصوص بخش‌های نمایشگاه امسال اظهار کرد: نمایشگاه امسال مانند سال گذشته در بیست بخش ازجمله بخش‌های ناشران، نرم‌افزار قرآنی، جلسات محلی قرآنی، شعار سال، هنر‌های قرانی، حمایت از کالای ایرانی برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به مشکلات بزرگ اجتماعی مانند بالابودن آمار طلاق، اعتیاد، بالارفتن سن ازدواج و پیری جمعیت بخش آسیب‌های اجتماعی به بخش‌های امسال جشنواره نیز اضافه‌ شده‌است زیرا علل اصلی معضلات بزرگ جامعه دوری از قرآن و سبک زندگی قرآنی است.

معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه جدی نگرفتن مشکلات اجتماعی نتایج بسیار ناگواری را به همراه دارد، اظهار کرد: چشم‌پوشی از معضلات اجتماعی راه‌حل نیست چرا که باعث نابودی جامعه می‌شود و جامعه ما باید راه‌حل این معضلات را در آیات و قصص قرآنی جست‌و‌جو کند.

حجت‌السلام ‌والمسلمین محمد تقی کاظمی نسب در خصوص برنامه‌های نمایشگاه امسال خاطرنشان‌کرد: ویژه برنامه‌هایی را با هدف ترویج نشاط معنوی خواهیم داشت و شهرداری مشهد جنگ‌هایی را در راستای دعوت مردم به بازدید از نمایشگاه برگزار خواهد‌کرد.

وی افزود: جامعه مصطفی العالمیه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی از شرکت‌کنندگان امسال نمایشگاه خواهد بود و همچنین شرکت‌کنندگانی از دیگر کشور‌ها خواهیم داشت که طی جلسه ای در هفته آینده مشخص می‌شوند و از آن‌ها دعوت به عمل خواهد‌آمد.

معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه بین 600 تا 700 غرفه در نمایشگاه امسال خواهیم داشت، بیان کرد: تمام برنامه‌های نمایشگاه طبق اساسنامه و آیین‌نامه مصوب که در 50 صفحه تنظیم شده‌است برگزار می‌شود.

حجت‌السلام‌والمسلمین محمد تقی کاظمی نسب گفت: امسال با توجه به همکاری‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و همچنین مدیریت نمایشگاه بین‌المللی مشهد، امیدواریم نمایشگاهی ویژه و برتر را برگزار کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: