• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-13490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

فرماندار خبر داد؛

ستاد مدیریت بحران خلیل‌آباد در حالت آماده‌باش است

فرماندار خلیل آباد گفت: برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه خسارت براثر بارندگی‌های چند روز گذشته ستاد مدیریت بحران در این شهرستان همچنان در حالت آماده باش است.

مجتبی شاکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه در 72 ساعت گذشته 12 میلیمتر بارندگی در شهرستان داشته‌ایم، بیان کرد: از ابتدای سال زراعی جاری به مدت مشابه سال گذشته 78 میلیمتر بارندگی داشته‌ایم که هنوز 43 درصد کاهش دارد.

وی با اعلام اینکه در بارندگی‌های اخیر در حوزه کشاورزی و مسکن روستایی گزارشی مبنی بر خسارت نداشته‌ایم، اظهار کرد: براساس هشدارهای هواشناسی از کشاورزان منطقه انتظار داریم توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی را جدی بگیرند.

شاکری از خلیل آباد به عنوان شهرستان نوپایی نام برد و گفت: متاسفانه تاکنون برخی ادارات در شهرستان مستقل نشده‌اند که در این خصوص نیازمند مساعدت‌های لازم هستیم.

وی همچنین بر استقلال ادارتی همانند راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد و افزود: بخش خصوصی باید در شهرستان با ما همراهی و همکاری کنند تا بتوانیم حوادث را به خوبی مدیریت کنیم.

شاکری با بیان اینکه در زمان حوادث کاشمر شهرستان معین خلیل‌آباد است، عنوان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان کاشمر در زمان بروز حادثه و اتفاقات خاص به کمک شهرستان خلیل آباد می‌آیند.

فرماندار خلیل آباد همچنین از تشکیل کارگروه مدیریت بحران برای آمادگی هر چه بیشتر جهت جلوگیری از خسارتی های احتمالی خبر داد و گفت: اگر در برخی نقاط آبگرفتگی‌هایی هم بوده بلافاصله توسط شهرداران و دهیاران و بخشداران خلیل آباد و کندر اقدامات لازم انجام شده است.

وی یادآور شد؛ در سال جاری مهار آب‌های سطحی و اصلاح معابر در دستور کار شهرداران خلیل آباد و کندر قرار دارد.

در ادامه بخشدار مرکزی شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه تاکنون خسارت‌هایی از سوی دهیاران در روستاها گزارش نشده است، افزود: تنها یک مورد آبگرفتگی در روستای نقاب داشته‌ایم که مربوط به معابر بوده و سریعا مشکل رفع شده است.

حسین ابراهیم زاده، با اشاره به اینکه تاکنون از وضعیت بسیاری از روستاها سرکشی شده است، بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات به موقع به منازل روستایی خسارتی وارد نشده است.

وی با اعلام اینکه هرچند هر ساله آبگرفتگی‌های معابر داشته‌ایم و آب وارد خانه‌های روستایی می‌شده اما با کانال گذاری و احداث استخرهایی که انجام شد مشکلات رفع می شده است، گفت: اگر این اقدامات انجام نمی شد در بارندگی‌های اخیر آب وارد بسیاری از منازل روستایی می شد.

بخشدار مرکزی شهرستان خلیل آباد  اظهار کرد: اغلب آبگرفتگی‌ها در روستاهای مزده، بزنجرد و نقاب بوده که با هدایت آب‌های سطحی به استخرها جهت مصارف کشاورزی مشکلات رفع شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: