• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-13590-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

فرماندار بجستان مطرح کرد؛

پرداخت بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی بجستان در سال 96

فرماندار بجستان گفت: در سال 96، مبلغ 60 میلیارد و 450 میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف این شهرستان پرداخت شده است.

حسین ابراهیمی کردیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: اعتبارات  حوزه مشاغل خانگی در سال 96 مبلغ 710 میلیون تومان بود که جدا از جذب کل مبلغ موفق شدیم 200 میلیون تومان نیز از محل شناور استان در این خصوص جذب داشته باشیم.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز حدود 4میلیارد و 500 میلیون تومان و سازمان بهزیستی نیز 635 میلیون تومان در سال 96 جذب اعتبار در حوزه اشتغال داشته که با کمک کارگروه اشتغال شهرستان و بانک‌های عامل 100درصد اعتبارات فوق جذب و توزیع شد. 

ابراهیمی تصریح کرد: در سال 96 سهم این شهرستان 9 میلیارد و 900 میلیون تومان از محل تبصره 18 اشتغال فراگیر و یک میلیارد و 200 میلیون تومان در اشتغال روستایی بوده که با توجه به مهلت جذب اعتبار تا نیمه اردیبهشت سال‌جاری پرونده افراد متقاضی که در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند در دست بررسی است و تا هفته آینده به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

فرماندار بجستان افزود: اولین طرح مشارکتی کشور که در سال 95 کلنگ‌زنی شده بود، پس از یک سال با ایجاد اشتغال برای 20 نفر آغاز به کار نمود و همچنین صنایع بسته‌بندی ارفعی نیز اشتغال برای 30 نفر را به صورت مستقیم در سال 96 در این شهرستان ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: از مجموع 160هزار شغل هدف‌گذاري شده که در خراسان‌رضوی سهم این شهرستان 858 شغل بوده که تاکنون برابر آمار روز سامانه رصد تاکنون 747 نفر ثبت این سامانه شده است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: