• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-14190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی مطرح کرد؛

تلاش برای رفع مشکلات فراروی واحدهای تولیدی کاشمر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی از تلاش برای رفع مشکلات فراروی واحدهای تولیدی کاشمر خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی ظهر امروز 28 فروردین‌ماه در دیدار با سرپرست فرمانداری کاشمر با بیان اینکه طی سال 96، استان خراسان رضوی رتبه اول سرمایه گذاری صنعتی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: بدون شک این مهم با حمایت و تعامل و تلاش مدیران و مجموعه‌های شهرستانی محقق شده است.

وی صدور تعداد 344 فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 37848 میلیارد ریال و اشتغال هشت هزار و 657 نفر در استان خبر داد و افزود: پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادره استان در سال 96 در مقایسه با سال 95 از نظر   سرمایه گذاری  و اشتغال به ترتیب  19 درصد و 70 درصد رشد داشته است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی این حجم از سرمایه گذاری در استان را بی سابقه دانست و گفت: از سال 92 تا کنون جمعا 1771  پروانه بهره‌برداری با سرمایه 71362 میلیارد ریال در استان صادر شده است و از آن سال تا کنون میزان سرمایه گذاری صنعتی در استان تقریبا 13 برابر شده است.

وی در پایان اظهار کرد: در نشست‌های مختلف با مدیران استانی و صنایع شهرستان تلاش می کنیم تا مشکلات فراروی واحدهای تولیدی به خصوص بویژه کاشی زهره و روغن فرآیند را رفع کنیم.

در ادامه این دیدار مراد علی احمدزاده دغدغه و اولویت اصلی مجموعه مدیریتی شهرستان را حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی و رفع موانع و مشکلات فراروی واحدهای تولیدی دانست و گفت: با تعامل و همکاری بین دستگاههای اجرایی تاکید شده است تا از تعطیلی واحدهای تولیدی وصنعتی در شهرستان جلوگیری شود.

وی بیان کرد: همه تلاش مسئولان این است تا در سالی که حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده بتوانیم با حمایت و معرفی تولیدات شهرستان بر رونق بازار تولید و کسب و کار بی افزاییم.

سرپرست فرمانداری کاشمر با بیان اینکه در حوزه فرش 4 فقره مجوز پشتیبان حقیقی مشاغل خانگی و6 فقره مجوز مشاغل خانگی مستقل در سال گذشته صادر گردیده است، بیان کرد: در حال حاضر در شهرستان تعداد 68 واحد صنعتی با 58 واحد فعال با اشتغال فعلی 1752 نفر فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در بخش صنایع تعداد  14 فقره جواز تأسیس با میزان سرمایه‌گذاری 41 میلیارد و 393 میلیون و 700 هزار تومان و اشتغال 264 نفر صادر شده، عنوان کرد: در سال 96 تعداد چهار فقره پروانه بهره‌برداری با میزان سرمایه‌گذاری 55 میلیارد و 705 میلیون ریال صادر شده‌است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: