• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد:

حفظ قرآن را باید در دوران جوانی جدی گرفت

شهردار مشهد با بیان اینکه اکنون هر سوره‌ای که حفظ هستیم مربوط به دوران جوانی است و بعد از آن به سراغ حفظ نمی‌رویم، گفت: حفظ قرآن را باید در دوران جوانی جدی گرفت که بعد از آن مورد غفلت قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم تقی‌زاده خامسی شامگاه گذشته در مراسم دیدار شهردار مشهد با شرکت‌کنندگان ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان که به میزبانی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در مشهد در حال برگزاری است و در تالار فیروزه پارک کوهسنگی برگزار شد، با اشاره به سخن امام صادق(ع) که مي‌فرمايد: «هر نوجواني قرآن بخواند و مؤمن هم باشد قرآن با گوشت و خونش درمی‌آمیزد و خداي او را با فرشتگان پيغام برنده و نيك رفتارش رفيق كند و قرآن براي او در روز قيامت پرده و مانعي از آتش باشد»، اظهار کرد: در دوران جوانی همه ما به یاد داریم که والدیمان ما را به حفظ قرآن تشویق می‌کردند، اما گوش ما بدهکار نبود.

در ادامه این مراسم حمید مجیدی‌مهر، مسئول فنی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان طی سخنانی تصریخ کرد: مسابقات در دو بخش قرائت و حفظ کل قرآن برگزار می‌شود که هرکدام از این دو رشته شامل دو مرحله مقدماتی و نهایی هستند.

وی با اشاره به اینکه در رشته قرائت و در مرحله مقدماتی هفت سطر برای تلاوت درنظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: پنج برگزیده در مرحله مقدماتی به فینال راه میابند که در این مرحله توسط داوران میزان سطرها مشخص خواهد.

مجیدی‌مهر با بیان اینکه در رشته حفظ دو سؤال از متسابق پرسیده خواهد شد، تشریح کرد: مرحله فینال این رشته نیز تابع ضوابط است و آیین‌نامه داوری در اختیار هریک از شرکت‌کنندگان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی قرارخواهد گرفت.

مسئول فنی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان با اشاره به اینکه فردا هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت 15 رقابت‌ها آغاز خواهد شد، بیان کرد: شیوه برگزاری مسابقات به این شکل خواهد بود که پنج قاری قرائت و پنج حافظ تلاوت خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: