• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4984-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

امضا تفاهم‌نامه همکاری خانه صنعت و معدن استان با اتحادیه تجار جوان هرات

تفاهم نامه آغاز همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اتحادیه تجار جوان هرات ظهر امروز در خانه صنعت، معدن و تجارت استان در حضور مسئولین به امضا رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد زبیر رحیمی در مراسم امضای تفاهم نامه اتحادیه تجار جوان هرات و خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه حدود 60 درصد جمعیت کشور افغانستان را جوانان تشکیل داده، بیان کرد: کشور ایران  و به خصوص شهر مشهد همیشه خانه دوم ما بوده به طوری که هیچ وقت احساس غربت در این دیار را حس نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم کشورما در ایران فعالیت دارند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در زمان فقر و ناتوانی مردم افغانستان، کمک‌های شایانی را برای ما انجام داده که در اینجا باید از زحمات آن‌ها تشکر کنیم.

رییس اتحادیه تاجران جوان هرات در رابطه با فعالیت‌های تاجران جوان، افزود: با وجود همکاری‌های مشترک بین ایران و هرات و به خصوص خانه صنعت، معدن و تجارت نمایشگاه‌های مشترک برگزار شد. از این جهت عقد تفاهم‌نامه جدید فرصت مطلوبی برای جوانان کشورما به دست آورده و امروزه نسل جوان افغانستان در راستای  تکنولوژی، سرمایه‌گذاری و همچنین شرکت‌های صادراتی گام‌های مثبتی برداشته‌اند.
  
رحیمی اضافه کرد: ما در طول 3 سال گذشته همکاری با جمهوری اسلامی ایران نداشتیم اما در حال حاضر به برکت وجود سازمان صنعت، معدن و تجارت توانستیم این روابط را ادامه دهیم و زمینه همکاری را برای جوانان دو کشور فراهم سازیم.

وی با بیان اینکه اتحادیه تاجران جوان سه سال پیش تاسیس شده است، عنوان کرد: تاجران جوان فعالیت‌های اجتماعی خیریه و اقتصادی در کارنامه خود دارند. همچنین برگزاری اولین همایش مشترک معرفی فرصت‌های اقتصادی افغانستان با تاجران جوان جمهوری اسلامی ایران منجر به عقد قرارداد‌هایی بسیاری شد. 

رییس اتحادیه تاجران جوان هرات افزود: هدف از این تفاهم‌نامه این بوده که در حد شعار نباشیم، به عقیده من این تفاهم‌نامه در حد عمل اجرایی خواهد شد، همچنین اولین اقدام عملی ما با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت یک ماه دیگر برگذار خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه همواره تاجران جوان آماده مشارکت در عرصه‌های تجارت هستند، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن تاجران جوان آماده سرمایه‌‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی، کارخانه‌ها و امکانات امنیتی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: