• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-6590-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی مطرح کرد؛

دوبانده شدن جاده مرگ این بار در وعده مدیر کل راه و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: با وضعیت موجود می‌توان تعهد داد که تا پایان شهریورماه سال جاری 15 کیلومتر از محور کاشمر به شادمهر به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا اخوان عبداللهیان ظهر امروز هشتم اردیبهشت‌ماه در جلسه بررسی پروژه‌های شاخص توسعه شهری کاشمر که در محل سالن همایش‌های فرهنگیان این شهر برگزار شد، با بیان اینکه در دو جلسه گذشته شورای ‌اداری شهرستان کاشمر که حضور داشته‌ام موضوعات مختلفی در این زمینه مطرح شد و به همراه استاندار خراسان رضوی بازدیدهایی از محور کاشمر به شادمهر داشتیم، گفت: بیشترین سهمیه قیر سال‌های 94 و 95 در کشور مربوط به استان خراسان رضوی بود.

وی با اشاره به اینکه پس از جذب 100 هزار تن قیر در این سال‌ها مسائل سهمیه بندی قیر مطرح شد، بیان کرد: با اختصاص قیر به کاشمر موضوع مشارکت را در سطوح مختلف این شهر راه انداختیم.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اعلام اینکه با مصوبه مجلس شورای اسلامی مدیریت 54 درصد قیر از کل سهمیه قیر به وزارت راه و شهرسازی داده شد، افزود: امیدواریم بتوانیم همانند سال‌های گذشته در این خصوص مدیریت خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در وضعیت موجود کشور چاره‎ای جز مشارکت نداریم، بیان کرد: قرار نیست به دلیل نبود اعتبار و تخصیص کم کاری انجام نشود.

اخوان عبدالهیان در همین خصوص از بدهی 300 میلیارد تومانی به پیمانکاران خبر داد و گفت: با وجود اینکه سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان اوراق داده شده اما هنوز 300 میلیارد تومان دیگر به پیمانکاران بدهکار هستیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ گاه نگذاشته‎ایم پروژه‎ها راکد بماند و حتی با تخصیص کم اعتبارات بازهم پروژه‎ها انجام شده است، از انعقاد تفاهم‎نامه 100 میلیارد تومانی با ایمیدرو در پایان سال گذشته خبر داد و گفت: اولین مشارکت با ایمیدرو مربوط به پروژه خواف–سلامی بوده که در سفر ریاست جمهوری افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه آمادگی داریم در زمینه‌های مختلف به خصوص با شهرداری کاشمر مشارکت داشته باشیم، به وضعیت جاده کاشمر به شادمهر اشاره کرد و افزود: بیش از 20 سال است که مردم به دنبال دوبانده شدن این محور هستند.

وی با اعلام اینکه هرچند در هر دوره‌ای افرادی می‌آمدند و موضوع دوبانده شدن این محور را فقط در حد یک گفتمان مطرح کرده و قول‌هایی برای گرفتن ردیف ملی می‌دادند، اظهار کرد: به رغم تمامی جلسات و قول‌هایی که داده شده بود اما در عمل کاری انجام نشده است.

اخوان عبدالهیان با تقدیر از نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در خصوص فعالیت‌هایی که برای دوبانده شدن این محور داشته‌اند، افزود: جناب بنیادی نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی برای این محور تلاش2های بسیاری از جمله اخذ مجوز کمیسیون ماده 23 و ردیف ملی داشته‌اند.

وی گرفتن مجوز ماده 23 برای محور کاشمر به شادمهر را کار فوق العاده نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: باید گفت که ما در اداره کل کاری برای گرفتن این مجوز نکرده‌ایم و اگر اقدامی هم شده توسط خود نماینده کاشمر در مجلس با ارتباطاتی که داشته‌اند بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به اینکه به خاطر مشکلات موجود امیدی به گرفتن این مجوز و ردیف ملی نداشتیم، بیان کرد: اگر هم کاری از سوی استان انجام شده ناچیز بوده و بیشتر همت خود پیمانکار و شهردار کاشمر بوده است.

وی با اعلام اینکه گرفتن ردیف ملی موجب شد از اعتبارات قطره چکانی خارج شویم و امید بسیاری برای به سرانجام رسیدن این پروژه داشته باشیم، گفت: با وضعیت موجود می توان تعهد داد که تا پایان شهریورماه سال جاری 15 کیلومتر از محور کاشمر به شادمهر به بهره‌برداری برسد.

اخوان عبدالهیان با تاکید براینکه سعی می‌کنیم هر چه زودتر قسمت‌هایی که زیرسازی انجام شده آسفالت شود، به وضعیت محور حوزه شهرستان‌های خلیل آباد و بردسکن اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم با ابلاغی که گرفته شده سه کیلومتر از محور سمت خلیل‌آباد به بردسکن و سه کیلومتر از باند دوم محور بردسکن به خلیل‌آباد را به مرحله آسفالت برسانیم.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم حداکثر طی مدت یک ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود، بیان کرد: با توجه به اعتباراتی که در سفر ریاست جمهوری اعلام خواهد شد خواهیم گفت که می‌توانیم فاز دوم باقی محور شادمهر به کاشمر، بردسکن و انابد را تا پایان سال  98 به پایان برسانیم یا نیاز به زمان بیشتری است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به اینکه وزیر راه و شهرسازی بسیار نسبت به محور شادمهر به کاشمر حساس هستند، گفت: باید به این محور با حساسیت مردمی و وزارتخانه‌ای نگاه کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: