• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

پایان نخستین روز هفتمین دوره مناظرات دانشجویی در خراسان رضوی

نخستین روز از مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان "نشان خواجه نصیرالدین طوسی"  در خراسان رضوی با صعود 8 تیم به مرحله بعدی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نخستین روز از مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان، 8 اردیبهشت ماه در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی آغاز به کار کرد که در روز اول این مسابقات 16 تیم از دانشگاه‌های مشهد با یکدیگر به رقابت پرداختند ودر نهایت 8 تیم به مرحله بعد راه یافتند.

تیم "گفتمان" به عنوان تیم مخالف با تیم "علمی" به عنوان تیم موافق با گزاره "کنترل تورم مهمتر از بیکاری است " به مناظره پرداختند که در نهایت تیم "گفتمان" با رای داوران به مرحله بعد راه یافت.

تیم "پنداره" به عنوان تیم مخالف با تیم "علوم سیاسی" به عنوان تیم موافق با گزاره «افراد جامعه به سبب شرکت در کمپین‌های مجازی، کنشگری اجتماعی حقیقی خویش را از دست داده‌اند» به مناظره نشستند. از این مسابقه نیز تیم "علوم سیاسی" توانست به مرحله بعدی راه پیدا کند.

تیم "بوطیفای سحر مفاهمه" به عنوان تیم موافق و تیم " خرد منتقد" به عنوان تیم مخالف با گزاره "سیاست‌گذاری‌های فرهنگی مقدم بر سیاست‌گذاری اقتصادی است" به مناظره پرداختند که تیم "خرد منتقد" به مرحله بعد راه پیدا کرد.

تیم "ساتراپ" به عنوان موافق با تیم "سراج مطهر" به عنوان تیم مخالف با گزاره "بزهکاری افراد محصول محیط و ساختار اجتماعی است" به مناظره نشستند و تیم "ساتراپ" توانست با کسب امتیاز بیشتر به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.

همچنین تیم "افلاک" به عنوان موافق با تیم "اندیشه‌های آزاد" به عنوان مخالف با موضوع "قدرت با اخلاق قابل جمع است" به رقابت پرداختند که در نهایت تیم "اندیشه‌های آزاد" به مرحله بعدی راه یافت.

از دیگر گروه‌هایی که در روز اول مسابقات با یکدیگر به مناظره پرداختند، تیم "امید" به عنوان موافق بود که با موضوع  "ارتباط مستقیمی بین حجاب و افزایش سلامت روانی بانوان وجود دارد " با تیم "ندا" به عنوان مخالف مناظره داشتند و تیم "ندا" با رای داوران به عنوان تیم برگزیده به مرحله بعد صعود کرد.

دو تیم "گفتمان پیشرو" و "در سنگر آزادی" نیز به ترتیب به عنوان موافق و مخالف بر سر گزاره " حمایت موجود از خودروسازان داخلی با وضع تعرفه گمرکی سیاستی مناب در جت توسعه صنعت کشور است" که در نهایت تیم "سنگرآزادی" موفق شد به مرحله بعد راه یابد.

در مناظره پایانی روز نخست  تیم "سایه" به عنوان تیم موافق با تیم "فرهنگیان" به عنوان تیم مخالف با گزاره "در کار فرهنگی دینداری و تعهد بر تخصص ارجحیت دارد" مسابقه داشتند که پس از رأی هیات داوران تیم "سایه" توانست با کسب امتیاز بیشتر صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کند.

مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان "نشان خواجه نصیرالدین طوسی"  در خراسان رضوی از 8 اردیبهشت ماه در تالار دکتر سعادت دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد و تا 11 اریبهشت ماه جاری ادامه دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: