• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-3985-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

در گزارش ایسنا بررسی شد؛

چرا حسینی باید بماند؟

در هفته گذشته اخباری مبنی بر استعفای معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در فضای مجازی دست به دست چرخید که با پیگیری‌های ایسنا صحت این خبر تایید شد.

یک عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با تایید استعفای معاون سیاسی استاندار گفت که دلیل این استعفا مشخص نیست، ظاهرا استعفایی ناخواسته بوده است  که علت آن مربوط به تهران است.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به جلسه نمایندگان استان که در همین رابطه با  سخنگوی وزارت کشور برگزار شد خاطرنشان کرد که ما در حال پیگیری هستیم تا ایشان در سمت خود باقی بمانند.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان، نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی و دانشجویی با ارزیابی مطلوب از عملکرد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی تاکید کردند که در این مدت احزاب، تشکل‌ها سیاسی و سازمان‌های مردم نهاد در استان خراسان رضوی تقویت شده‌اند.

ایجاد خانه احزاب، افتتاح نخستین خانه تشکل های اجتماعی غیردولتی(خانه سمن‌‌ها) در خراسان رضوی  و ایجاد پارلمان مشورتی بانوان در مرکز استان و شهرستان‌های خراسان رضوی از شاخص‌ترین اقدامات حسینی در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی است.
  
حمید گرمابی، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در این رابطه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تمایل به تغییر دکتر حسینی از سوی وزارت کشور است و استاندار در این رابطه چنین خواسته و تمایلی ندارد.

این عضو فراکسیون امید با ارزیابی مثبت از عملکرد دکتر حسینی، ایجاد پارلمان زنان را یکی از حرکت‌های قابل تمجید او برشمرد و افزود: به نظر من تغییر معاون سیاسی استاندار ضرورتی ندارد، زیرا ایشان در حال انجام وظایف خود است و مدت زیادی هم نیست که معاون سیاسی شده‌اند.

گزینه بهتری برای معاونت سیاسی استانداری وجود ندارد

محمد صابریان، مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) در خراسان رضوی نیز در همین رابطه با بیان اینکه گزینه بهتری برای معاونت سیاسی استانداری وجود ندارد، عنوان کرد: دکتر حسینی عملکرد خوبی در ساختارهای سیاسی و اجتماعی استان داشته و مدیریت ایشان به لحاظ امنیتی در استان خوب بوده است.

وی گفت: من علت را نمی‌دانم، اگر بحث ارتقا شخصی است که ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم، افراد در زمانی که می‌توانند سمت بالاتری داشته باشند در سمت کنونی خود بمانند اما اگر بحث ناکارآمدی و تغییر و بهبود وضع استان است که من فعلا گزینه‌ای در این سطح ایشان نمی‌بینم.

مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) در خراسان رضوی در خصوص عملکرد دکتر حسینی، اظهار کرد: در حوزه سیاسی در تقسیمات اداری اتفاقات خوبی افتاده و مدیرانی که در این مدت تغییر کردند بیشتر همراه دولت بودند، در سال 96 شاهد انتخابات خوب و سالمی بودیم. در بحث اجتماعی ایشان در کاهش آسیب‎های اجتماعی در حال فعالیت و پیگیری هستند و همچنین توانستند از ظرفیت‌های سمن‌ها و انجمن‌های اسلامی به خوبی استفاده کنند.

جواد آرین‌منش، رئیس خانه احزاب استان خراسان رضوی نیز در این رابطه عنوان کرد: تغییر و تحولات مشکلی را حل نمی‌کند، مگر آنکه با هدف مشخصی صورت گیرد، اگر صرفا بدون مقدمه یا بر اساس فشارهای بیرونی و سلیقه افراد و گروه‌ها خارج از مجموعه بخواهد تغییر و تحولی صورت گیرد، این امر مثبت نیست. 

این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد:  دکتر حسینی اقداماتی را در زمینه توسعه سیاسی، تقویت احزاب، تشکل‌ها و نهادهای مردم نهاد در دو سال گذشته داشته‌اند. از جمله اقداماتی که ایشان پیگیر آن بودند، ایجاد خانه احزاب و تشکل‌ها بوده است که بیش از  1000 تشکل، نهاد،NGO و حزب سیاسی در دوران مدیریت ایشان سازماندهی شده و خانه احزاب نیز مورد حمایت ایشان بوده است.

محمدصادق جوادی‌حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه حضور دکتر حسینی در معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استان خراسان ناموفق جلوه نکرده است، عنوان کرد: حتما عملکرد آقای حسینی برای بخش‌هایی قانع‌کننده نبوده یا محصول شرایطی است که باید رصد شود، این سوال مطرح است که آیا این استعفا برای این صورت می‌گیرد که ایشان را تنزل مقام داده باشند یا وجودش در وزارت کشور نیاز نبوده است. این سوالاتی است که وزارت کشور و مسئولین ذیربط باید پاسخ دهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به عملکرد معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: بسیاری از گروه‌ها عملکرد ایشان را در حوزه تغییر و تحولات مدیریت سیاسی رضایت‌بخش ارزیابی نمی‌کردند و معتقد بودند که ایشان باید فعال‌تر عمل می‌کرد و برخی شخصیت‌های سیاسی که باید در مقامات فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به کار گرفته می‌شدند را استفاده می‌کرد، شاید توقعات آن‌ها در حدی بوده که ایشان نتوانسته برآورده کند. در مجموع توقعات بخش سیاسی و معطوف به مدیریت استان پاسخ مثبتی در این فاصله دریافت نکرده است و شاید عده‌ای قصد داشتند که این موضوع را به حساب آقای حسینی بگذارند.   

با توجه به رضایت نسبی نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی و دانشجویی از عملکرد حسینی در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و بیان این نکته که این گویا این استعفایی ناخواسته بوده است، مسوولان وزارت کشور باید به این سوال پاسخ دهند که آیا دولت به دنبال تغییر سیاست در معاونت‌های سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌ها است و در این رابطه سیاست جدیدی را در پیش گرفته یا این تغییرات به زعم دولت به دلیل کم کاری مدیران استانی صورت می‌گیرد؟

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: