• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-3888-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

صاحبی: هیچ آماری از بانوان فعال در رشته بوکس نداریم

رئیس بوکس خراسان رضوی گفت: تا زمانیکه مجوزهای قانونی به هیئت داده نشود، نمی‌توانیم در خصوص بوکس بانوان ورود کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسین صاحبی در نشست خبری هیات بوکس که در سالن نشست‌های اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر تمام هیات‌های ورزشی به دنبال آماده‌سازی هرچه بهتر جهت حضوری موفق در مسابقات آسیایی جاکارتا هستند. 

وی تصریح کرد: ورزش بوکس شرایط خاصی دارد و هر ورزشکار باید هنر مشت‌زنی صحیح و توان مقابله برای دفاع را داشته باشد. میزان آسیب دیدگی در این ورزش بسیار پایین است، خانواده ها فکر می کنند که این ورزش صدمات زیادی را برای فرزندان به همراه دارد، در صورتی که این موضوع به هیچ عنوان درست نیست و میزان صدمات در این رشته ورزشی بسیار پایین است .

وی افزود: اوایل اسفند ماه مسابقات بزرگداشت دهه فجر را برگزار کردیم و همچنین تاکنون در مسابقات  منطقه‌ای نیز شرکت کردیم، رنکینگ هیات بوکس در سال‌های گذشته رتبه 28 در کشور بود، ولی خوشبختانه در تازه‌ترین رنکینگ توانسته ایم در جایگاه پانزدهم قرار بگیریم. 

وی گفت: یکی از اهداف هیات بوکس، ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران است تا بتوانیم خروجی خوبی برای بوکس داشته باشیم. علاوه بر این به ورزش قهرمانی هم نگاه ویژه‌ای خواهیم‌داشت.

صاحبی عنوان کرد: توسعه بوکس به صورت همگانی یکی از اهداف بزرگ هیات بوکس است. البته متاسفانه محدودیت‌هایی در بخش ورزش بانوان داریم و نمی توانیم فعالیت زیادی در این خصوص داشته‌باشیم، فدراسیون بوکس قول‌هایی در این خصوص داده‌است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش توسعه اماکن ورزشی علاوه بر خانه بوکس مشهد رایزنی‌هایی را با شهرستان‌های تربت حیدریه و سرخس انجام داده ایم و در طول همین هفته سفری به تربت حیدریه خواهیم داشت تا خانه بوکس زمینی را افتتاح کنیم.

رئیس هیات بوکس ادامه داد: نیاز به زیرساخت داریم تا بتوانیم جایگاهی اختصاصی را برای مشهد به ارمغان آوریم.

وی در خصوص حضور اسپانسرها در این رشته عنوان کرد: با توجه به اینکه امکان پخش زنده مسابقات وجود ندارد، اسپانسر کمی به این رشته ورود می کند، ولی باید شرایط به گونه‌ای شود که در این رشته هزینه های خوبی انجام دهیم 

وی گفت: صحبت‌های خوبی با آستان قدس و شهرداری داشتیم، امیداریم در آینده شرایطی فراهم شود که شاهد فراهم شدن زمینه همکاری با این ارگان‌ها باشیم.

صاحبی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های هیات، ایجاد کمیته‌های مختلف در چارت هیات بوکس است که مهمترین آن کمیته استعدادیابی که در کل استان به فعالیت می‌پردازند و افراد را شناسایی می‌کنند. 

وی در خصوص محدودیت‌های موجود در ورزش بوکس در سطح کشور عنوان کرد:  در حال حاضر رشته بوکس در بخش آقایان محدود است. همچنین باید بستر مناسبی برای بانوان در نظر بگیریم، در حال حاضر  بانوان  ورزشکار  به صورت رسمی در رشته بوکس فعالیت نمی‌کنند. 

وی گفت: بوکس در بانوان شرایط خاصی دارد و به صورت رسمی هیچ آماری از بوکسورهای خانم نداریم، فقط در بعضی از مواقع افرادی به هیات مراجعه می کنند تا در خصوص فعالیت در بخش بانوان اطلاعاتی کسب کنند. تا زمانی که در بخش بانوان نتوانیم مجوز قانونی داشته‌باشیم، انجام فعالیت ممکن نیست و تمام اتفاقات بر عهده خود افراد خواهدبود. 

وی بیان کرد: نه تنها هیات بوکس،  بلکه اداره کل ورزش و جوانان هم نمی تواند دخالتی در این موضوع داشته باشد. فقط می توانم بگویم که در حال حاضر افرادی هستند که به صورت غیر قانونی در حال فعالیتند و هیچ گونه آماری از این افراد نداریم. 

وی گفت: وی در خصوص تعداد باشگاه ها و ورزشکاران سازمان یافته  عنوان کرد: در حال حاضر 16 باشگاه و 145 ورزشکار سازمان‌یافته در رشته بوکس به صورت آماتور فعالیت می‌کنند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر هیات درآمدزایی خاصی ندارد،  ولی با این حال دستگاه‌های اجرایی قول‌هایی به ما داده‌اند.  در سال 97 قصد داریم مسابقات کشوری را در شهر مشهد برگزار کنیم و اگر شرایط فراهم شد از کشورهای همسایه دعوت به عمل آوریم تا مسابقاتی را  به صورت دوستانه در شهر مشهد برگزار کنیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: