• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-8390-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

چراغ خاموش سینمای کاشمر پس از 23 سال روشن شد

به رغم اینکه تنها سینمای کاشمر از 23 سال گذشته تعطیل شده بود اما ظهر امروز و با حضور معاون حقوقی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این مراسم که در محل سینما ایران برگزار شد، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر توسعه ای که در منطقه ما آغاز شده  فقط با وحدت رویه ای است که بین مجموعه مدیریت شهرستان ایجاد شده  وخوشبختانه در مسیر درستی این قطار قرار گرفته است.

بهروز بنیادی با اشاره به اینکه با حضور مدیران استان و وزارتخانه ای این شتاب بیشتر شده است، افزود: چارچوب مدیریتی شهرستان به گونه ای طراحی شده که امروز به صورت یک زنجیره ای تکمیل کننده یکدیگرند.

وی گفت: امروز شورای اسلامی و شهردار و سایر مدیران شهرستان منطقه ترشیز همه  به عنوان زیربنای فرهنگ و هنر در منطقه محسوب می شوند که در راه ارتقاء فرهنگ تلاش  می کنند.

نماینده مردم کاشمر درمجلس با بیان اینکه راه بسیاری باید برای پیشرفت مطلوب منطقه طی کنیم، از مسئولان خواست در تمامی برنامه های خود از هنرمندان و پتانسیل های منطقه استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان کاشمر در برنامه های نوروز توانایی های خود را به خوبی نشان دادند، بیان کرد: باید در جلسات شورای اداری وقتی را برای هنرمندان در نظر گرفت تا دغدغه های خود را مطرح کنند.

بنیادی با اعلام اینکه تمامی مشکلات منطقه درشهرستان حوزه مسائل مالی نیست بلکه رفع برخی مشکلات نیازمند مدیریت و هماهنگی است، اظهار کرد: بخش کوهسرخ در فاصله 40 کیلومتری شهر کاشمر با 30 هزار جمعیت و مردمی محروم  فاقد هرگونه مجموعه فرهنگی هستند.

وی افزود: در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای احداث فرهنگسرا باید تصمیم گیری شود و ما برای مشخص شدن ردیف استانی به جد  موضوع را پیگیری می کنیمزیرا در حال حاضر فرزندان بسیاری در روستاها هستند که به دلیل  کمبود امکانات استعدادها یشان هدر می رود.

وی احداث سینما را جز پروژه های ضروری شهرستان دانست و گفت: به زودی پروژه استخر شهرستان نیز تکمیل می شود.

عضو فراکسیون امید محلس با اعلام اینکه خبرهایی خوبی در خصوص تکمیل پروژه  دوبانده شدن جاده  شادمهر – انابد داده شده ،افزود: براساس آنچه اعلام شده رقم بسیار خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شده که فقط باید نهایی شود.

وی گفت: اگرچه  خواسته ها  و مطالبات مردم  بسیار زیاد است ولی این قول را می دهم  در حد توان برای به سرانجام رسیدن آنها پیگیری نمایم.

هنرمندان نیازمند مساعدت و نگاه جدی تر از گذشته

سرپرست فرمانداری کاشمر نیز با بیان اینکه این شهرستان با جمعیتی حدود 170 هزار نفر در جنوب غربی استان خراسان واقع شده و به عنوان دومین شهر مذهبی استان و چهارمین شهر مذهبی کشور همه ساله پذیرای 3.5 میلیون زائر است؛گفت: درشهرستان کاشمر افراد هنرمند، هنر پرور و فرهنگ دوست بسیاری فعالیت دارند که  در بسیاری از حوزه های حائز رتبه های برتر در سطح استان و کشورند.

مراد علی احمدزاده  با اعلام اینکه هنرمندان نیازمند مساعدت و نگاه بهتری نسبت ​ به گذشته هستند، بیان کرد: بسیاری از مردم منطقه به خصوص شهرستان های هم جوار برای استفاده از فضاهای فرهنگی و تفریحی به این شهر می آیند.

وی با بیان اینکه  حدود 25 سال از ساخت مجتمع فرهنگی هنری  سرو که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر هم در آنجا مستقر است گذشته و نیازمند مرمت و بازسازی دارد، ابراز امیدواری کرد؛ مسئولان  جهت مقاوم سازی این مجتمع اقدامات لازم را انجام دهند.

 هنر در این شهر زنده است

شهردار کاشمر با بیان اینکه در دیدار اخیر نماینده مردم کاشمر و بنده با دکتر نوبخت  مبلغ200 میلیون تومان برای تجهیز سینما استفاده شد، افزود: بالاترین کمک  دولت در تاریخ ادوار مدیریت شهری کاشمر ودر سطح استان بعد از مشهد به کاشمر معطوف شده است.

جعفر سلیمانی با اشاره به اینکه کاشمر شهری فرهنگی با قدمتی دیرینه است، اظهار کرد: در فعالیت هایی که داریم اولویت سیاست گذاری شورای اسلامی شهر حمایت از جامعه هنرمندان، ورزشکاران و اصحاب رسانه است.

وی اعلام کرد: در این راستا 500 میلیون تومان از اعتبارات جاری شهرداری معطوف به حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و آموزش شهروندی شده که سهم عمده این اعتبارات به حوزه فرهنگ اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی بر این بوده تا چراغ فرهنگ و هنر را روشن نگه داشته وحتی از قبل فروزان تر باشد، عنوان کرد: در همین راستا بازسازی مجدد سینمای کاشمر که 23 سال تعطیل بود در دستور کار شورای شهر قرار گرفت.

شهردار کاشمر با اشاره به اینکه انچه برای افق پیش روی فرهنگ کاشمر طراحی شده ارتقاء زیرساخت های خدماتی فرهنگی زیارتگاه شهید مدرس است، اظهار کرد: این پروژه توان فرهنگی و خدماتی شهر را ارتقاء خواهد داد.

وی همچنین از احداث بزرگترین فرهنگسرادر بین شهرستانهای استان با مساحت 12 هزار متر مربع خبر داد و گفت: در این فرهنگسرا سالن همایش های دو هزار نفره ای احداث می شود.

سلیمانی با اعلام اینکه کلاس های آموزشی و کتابخانه های عمومی این فرهنگ سرا در سطح استان و شهرهایی که چند برابر کاشمر جمعیت دارند بی نظیر است، اظهار کرد: به رغم تمامی مشکلات اعتباری اما این پروژه با کمک تمامی مسئولان به خوبی پیش می رود.

وی با بیان اینکه زیر ساخت هایی که در این چند سال  در شهر کاشمر در دست  احداث است دو برابر داشته های دولت در 85 سال سال تاریخ تاسیس شهر کاشمر است، ادامه داد: امسال سه مورد از سالن های ورزشی نیمه تمام تکمیل و در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.

شهردار کاشمر با اشاره به اینکه اعتبارات فرهنگی که به شهر کاشمر تخصیص پیدا می کند در حد چند میلیون تومان بیشتر نیست، افزود: به رغم تمامی خشکسالی هایی و خسارتهای وارده براقتصاد مبتنی برکشاورزی این شهر، مردمان آن از تئاتر های فاخر و فعالیت های فرهنگی حمایت کرده اند.

وی از کاشمر به عنوان یکی از پویاترین شهرهای استان نام برد و گفت: به رغم اینکه معتقدیم هنر باید نفس بکشد اما در بسیاری از نقاط این کشور محدودیت هایی وجود دارد.

سلیمانی با بیان اینکه تلاش کرده ایم با کمک اهالی ففرهنگ هنر را در این شهر زنده نگه داریم، بیان کرد: به رغم تمامی محدودیت های اعتباری افق توسعه طراحی شده برای شهر کاشمر نویدهای خوبی از آینده روشن برای خطه ترشیز می دهد.

وی همچنین کاشمر را از نظر فعالیت های رسانه ای بسیار پویا دانست و از مسئولان استان و کشور درخواست کرد برای تکمیل فرهنگسرای کاشمر مدیریت شهری را تنها نگذارند.

وی با اشاره به احداث پارک ویژه بانوان  گفت: سعی شده فضایی شاد و باطراوت برای بانوان نیز فراهم شود.

شهردار کاشمر با اشاره به اینکه کاشمر به جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر خدمات دهی می کند که جمعیتی حدود یک پنجم مشهد را شامل می شود، افزود: کاشمر شهر مرجعی است که تمام شهرهای اطراف به کاشمرآمده و از پتانسیل های آن استفاده می کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: