• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-5688-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رييس هيات بدنسازي و پرورش‌اندام خراسان رضوي خبرداد

واگذاری بازرسی از باشگاه‌ها به هيات‌های استانی/ صدور مجوز مربی‌گری بی‌هدف، دردی دوا نمی‌كند

رييس هيات بدنسازي و پرورش‌اندام خراسان رضوي از واگذاری بازرسي باشگاه‌ها به هيات‌هاي استان، در حاشيه همايش بزرگ کشوری فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام خبرداد.

مهدي بكاييان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشي ايسنا- منطقه خراسان در خصوص همايش کشوری رشته پرورش‌اندام و بدنسازی در استان مازندران اظهاركرد: اولين همايش بزرگ خانوادگي روساي هيات‌هاي بدنسازي و پرورش‌اندام كشور در مازندران برگزار شد و در آن روساي هيات و خانواده‌هايشان، برخي از مسئولين وزارت ورزش و جوانان، مسئولين فدراسيون بدنسازي و پرورش‌اندام و رييس فدراسيون حضور داشتند. این همایش به مدت دو روز برگزار شد.

رييس هيات بدنسازي و پرورش‌اندام خراسان‌رضوي در خصوص اهداف همايش برگزار شده خاطرنشان كرد: يكي از اهداف اين همايش، برگزاري مجمعي با حضور مديركل حقوقي و مديركل نظارت وزارت ورزش و جوانان بود. از ديگر اهداف اين همايش مي‌توان به جنبه اردويي و تفريحي آن اشاره كرد كه درخصوص خانواده‌‌هاي روساي هيات برنامه‌ريزي شده بود.

وي عنوان‌كرد: همایش به‌صورت زنجيره‌اي در كل كشور اجرا خواهدشد و برگزاری آن در استان مازندران، آغاز اين زنجيره بود. همچنين خراسان‌رضوي در سال آينده دومين استاني خواهدبود كه ميزبان اين همايش بزرگ است.   

بكاييان در خصوص مذاكرات انجام شده با رييس فدراسيون بدنسازي و پرورش‌اندام كشور تصريح‌كرد: مباحث زيادي مطرح شد از جمله  راه‌اندازي اتوماسيون فدراسيون و هيات‌هاي استان‌ها. همچنين يكي از تصميماتي كه به نتيجه نهايي رسيد و به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ خواهدشد، اینکه بازرسي باشگاه‌ها به هيات‌هاي استانی واگذارشد كه تاكنون به عهده اداره كل ورزش و جوانان هر استان بود. فكر مي‌كنم با توجه به صرف هزينه و انرژي بيشتر، واگذار كردن كردن بازرسي باشگاه‌ها به هيات‌ها، جهت سالم‌سازي باشگاه‌ها بازخورد خوبي داشته باشد.

وي درخصوص پيشنهاد برگزاري سمينار حقوق ورزشي در استان‌ها عنوان‌كرد: پيشنهاد برگزاري سمينار حقوق ورزشي در استان‌ها را به رييس فدراسيون دادم كه با آن موافقت شد. زيرا باتوجه به بولد شدن اين موضوع و ورود مقام قضايي، ورزشكاران ما با اين موضوع آشنايي كامل ندارند، و حتي ممكن است این عدم آگاهی برخی ضررها را هم به همراه داشته‌باشد. لذا برگزاری اين دوره‌‌ها و سمينارهاي حقوق ورزشي سبب افزایش آگاهی ورزشكاران با اين موضوع خواهدشد.

رييس هيات بدنسازي و پرورش‌اندام خراسان در خصوص برنامه‌هاي آتي اين هيات افزود: تمام برنامه‌هاي هيات طبق تقويم آموزشي و برنامه‌هاي فدراسيون پيش خواهدرفت. در كنار اين موضوع كارگاه‌هاي آموزشي زيادي خواهيم داشت، زيرا باید كيفيت كار مربيان را ارتقا دهيم. صرفا صدور يك مجوز مربي‌گري دردي را دوا نمي‌كند و حتی می‌تواند آسيب‌هايي نيز به همراه داشته باشد. 

بكاييان ادامه‌داد: اين پيشنهاد از سوي خراسان رضوي نيز مطرح‌شد كه ورزشكار پس از گذراندن دوره مربيگري خود، 12 جلسه كارورزي زير نظر يك مربي مورد تاييد هيات استان طي كند. پس از آنكه كارورزي ورزشكار مورد تاييد قرار گرفت، ورزشكار را به عنوان مربي تلقي كنيم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: