• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-5788-5
  • خبرنگار : 15288
  • منبع خبر : ----

رضوانی: خراسان رضوی قطب شنای کشور است

رئیس فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو گفت: نام خراسان رضوی با ورزش شنا، شیرجه و واترپلو گره خورده‌است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن رضوانی ظهر امروز در مجمع انتخاب رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد:  همیشه این ایراد به استان خراسان رضوی وارد بوده که چرا فقط در رشته شنا معرف قهرمانان زیادی بوده و در واترپلو تیمداری نمی‌کند، اما اکنون تیم واترپلو جوانان استان نیز جزو چهار تیم اول کشور است.

وی اضافه کرد: استان خراسان رضوی در واترپلو نیز فعالیت‌های خوبی دارد و ورزشکاران و مربیان خوبی در این زمینه داشته‌است. ورزشکاران واترپلو استان باید مورد حمایت قرار بگیرند. اکنون ورزشکارانی مانند آرش شریفی که چندبار به اردوی واترپلو دعوت شده از خراسان رضوی ست.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو عنوان کرد:  ورزشکاران بسیار خوبی در استان خراسان رضوی حضور دارند. آریا نسیمی شاد یکی از شناگران خوب و افتخار ورزش ماست.سینا غلامپور یکی از افراد اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی است.

محسن رضوانی بیان کرد: شیرجه در استان به دلیل مشکلات سخت‌افزاری همیشه کمرنگ بوده است. امیدوارم شرایطی فراهم شود که مانند شنا و واترپلو، شیرجه را هم به صورت پررنگ داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تعامل با شهرها و شهرستان‌ها باید بیشتر شود. کمبود سخت افزار یکی از مشکلات اصلی در کل کشور است.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: با توجه به توانایی و پتانسیل موجود امیدواریم شنای ما به جایگاه اصلی خود برسد.در تلاش هستیم تا یک مربی خارجی در حوزه شنا داشته باشیم که البته تمرکز ایشان بیشتر روی جوانان و رده سنی پایه خواهدبود.

محسن رضوانی با اشاره به اینکه ورزش شنا یک ورزش استراتژیک و راهبردی است، ادامه داد: امکان ندارد ورزشکاری در رشته شنا از ۱۴سالگش ورزش را شروع کرده و در ۲۰سالگی قهرمان شود. ورزشکار باید در سنین هشت تا ۹ سالگی شنا را آغاز کند تا در ۱۹ سالگی بتواند در عرصه شنا مطرح شود. به همین دلیل است که به کشورهایی که در بعد ورزش‌های پایه خصوصاً شنا مطرح‌اند، کشورهای دارای برنامه و ساختار ورزشی می‌گویند.

وی با بیان اینکه همکاری اداره کل ورزش و جوانان با آموزش و پرورش می‌تواند به شنا کمک کند، عنوان کرد: بذری که اکنون در حوزه شنا بکاریم باید در ۴ سال آینده منتظر رشد آن باشیم. در استان خراسان رضوی اتفاقات خوبی افتاده که هر چه رو به جلو می‌رویم نتیجه‌ آن را در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان بیشتر می‌بینیم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو اظهار کرد: هم‌فکری، تجربه و کارگروهی می‌تواند باعث پیشرفت شود. همدلی مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنیم. جمع‌گرایی و هم‌فکری مهمتر از مباحث شخصی است.ضربه زدن به شنا به خودمان آسیب می‌زند.در استان خراسان رضوی تقریباً این مشکل از بین رفته و همدلی وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: